CKE Czerwionka-Leszczyny: Koncert Natalii Nykiel

1
287

Młoda wokalistka, ambitna, nietuzinkowa i do tego bardzo popularna Natalia Nykiel – zaśpiewała w piątkowy wieczór ( 13.04.2018r.) w CKE w Czerwionce-Leszczynach.

Pochodząca z Mrągowa Natalia Nykiel,  jest nie tylko wokalistką, ale autorką muzyki i tekstów. Ma zaledwie 23 lata, a jest już niekwestionowaną gwiazdą polskiej sceny muzycznej.

Jej kariera nabrała rozpędu po tym jak w 2013 roku wystąpiła w drugiej edycji show Telewizji Polskiej „The Voice of Poland” i dotarła do finału widowiska. Ale dopiero jej własna twórczość zrobiła z niej prawdziwą gwiazdę i tym samym stała się idolką młodego pokolenia.  Jej teledyski oglądają dziesiątki miliony ludzi, a współpracę z nią nawiązują wybitni polscy artyści, w tym Katarzyna Nosowska.

Pierwszą nauczycielką śpiewu dziewczyny była jej babcia, która uczyła ją śpiewać kościelne pieśni. Następnie Natalia zaczęła rozwijać swoje talenty  w rockowym zespole „Ahmada”, jednocześnie uczęszczała na lekcje poezji śpiewanej. W 2012 roku została laureatką Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” oraz mrągowskich Impresji Artystycznych „Śpiewające Obrazy”.

Debiutanckim albumem „Lupus Electro”, który ukazał się w 2014 roku Natalia Nykiel otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział polskiego electro popu. Za sprawą płyty zdobyła w Polsce ogromną popularność. Jej utwór „Bądź duży” sprawił, że bez wątpienia została jedną z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia w Polsce.

29 sierpnia 2015 wokalistka wystąpiła na gali „Eska Music Awards 2015”, gdzie została nagrodzona statuetką w kategorii „Eska TV Award – Najlepsze video” (za „Bądź duży”)[10]. We wrześniu otrzymała nominację do nagrody „MTV Europe Music Awards 2015” w kategorii Najlepszy polski wykonawca.

W marcu 2017 Nykiel została ogłoszona główną gwiazdą Red Bull Tour Bus, serii siedmiu koncertów w polskich miastach. W tym samym roku ukazał się jej drugi album studyjny zatytułowany „Discordia”. Album zadebiutował na 12 miejscu listy pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyka w kategorii Album roku elektronika.

Młoda piosenkarka, konsekwentnie realizuje swoją wizję artystyczną, gdyż zamierza ponownie podbić listy przebojów.

Mocne, chwytliwe teksty i elektroniczne, popowe rytmy – tym przyciąga na swoje koncerty niezliczoną rzeszę fanów, którzy ją ubóstwiają i uwielbiają słuchać.

Co dało się zauważyć w piątkowy wieczór, kiedy artystka gościła na scenie CKE.  Natalia Nykiel choć utalentowana wokalnie od najmłodszych lat, to popularność jej nie zmieniła i woda sodowa nie uderzyła jej do głowy.

Piosenkarka w trakcie występu w Czerwionce-Leszczynach, z jednej strony pokazała swój niebywały, nieziemski talent, zaangażowanie, muzykalność oraz niesamowity, mocny głos. A z drugiej strony zaprezentowała się jako spontaniczna, zwyczajna dziewczyna, która przyjaźnie nastawiona jest do świata i ludzi. Dlatego entuzjastycznie została przyjęta i co rusz była nagradzana gromkimi brawami przez widownię.

Podsumowując – Dla ludzi zgromadzonych pod sceną, koncert Natalii był niezapomnianym przeżyciem, co z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci – to tak jak coś czego nie można zapomnieć – jak pierwszej miłości.

Jednocześnie wypada dodać, że choć koncert był zorganizowany w piątek 13-go, to nie był to pechowy dzień, wręcz przeciwnie był to szczęśliwy dzień zarówno dla artystki, jak i mieszkańców gminy Czerwionka-Leszczyny. Bo mimo przesądnej daty, koncert cieszył się sporym zainteresowaniem. Sala, w której odbył się ów koncert zapełniła się do ostatniego miejsca sympatykami twórczości Natalii Nykiel. Nasuwa się zatem pytanie: Kiedy ponowny występ wokalistki?

Relacja: Agnieszka Łyko

 

 

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.