CKE Czerwionka-Leszczyny: Koncert BIG CYC akustycznie

0
146

Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach wypełniły dźwięki koncertu akustycznego w wykonaniu Big Cyc.

Na niecodzienne wydarzenie muzyczne mieszkańcy gminy zostali zaproszeni w niedzielę – 22 stycznia 2023, o godz. 18.00.

Słynna i znana z wielkiego poczucia humoru grupa oficjalnie powstała w Łodzi, w klubie II DS Uniwersytetu Łódzkiego Balbina na osiedlu akademickim „Lumumbowo”,gdzie odbył się ich pierwszy koncert.

Kultowy Big Cyc został założony przez wokalistę i autora tekstów Krzysztofa Skibę oraz głównego wokalistę i basistę Jacka „Dżej-Dżej” Jędrzejaka.

Obecnie formacja świętuje niezwykły jubileusz – 35 rocznicę powstania, z tego powodu ruszyli w akustyczną trasę.

Big Cyc to fenomen na rynku muzycznym, bo od początku istnienia w tym samym składzie występuje – Skiba (wokal, show) prowokuje i rozbawia oraz Dżej, Dżej (bas, wokali), Dżery (bębny), Piękny Roman (gitara) Od wielu lat zespół występuje także w składzie poszerzonym o Gadaka (klawisze) i Marasa (gitara).

Większość z członków pochodzi z województwa wielkopolskiego – Ostrowa Wielkopolskiego, pozostali muzycy pochodzą z Trójmiasta.

Na koncercie akustycznym Big Cyc zaprezentował nowe oblicze czyli bez zgiełku i wściekłego jazgotu gitar, za to niepowtarzalny klimat.

Publiczność usłyszała radosne, ciepłe aranżacje starych hitów takich jak „Makumba” czy „Rudy się żeni”, a także pojawiły się przebojowe utwory rzadziej wykonywane przez zespół tj. „Teczka” czy „Nasz PRL”.

Fani Big Cyc w CKE byli zafascynowani ich luzem scenicznym, widowiskowym show pełnym humoru i niesamowitym wykonaniem przebojów.

Relacja: Agnieszka Łyko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here