To, że śmiech ma duży wpływ na nasze zdrowie – wiadomo od bardzo dawna. Spontaniczny śmiech i czysty daje się poznać po barwie, skrzy się i oczyszcza organizm. I tym samym pozytywnie wpływa na samopoczucie,  upiększa. Ponadto działa jak zawór bezpieczeństwa w organizmie – rozładowuje skumulowane emocje. Zdrowy śmiech wypływa z radości, z serca, jest głęboki i wstrząsa całym ciałem. Wszystkie komórki  wtedy stają się radosne, a „radosna komórka” jest podstawą ozdrowienia. Żaden lek nie działa tak szybko i skutecznie, pozostawiając ciało i umysł w równowadze. Dlatego wybuch śmiechu jest jak potężny zastrzyk energii.

Każdy, kto w dniu 8 stycznia 2019 roku zdecydował się skorzystać z propozycji CKE Czerwionka-Leszczyny, miał przyjemność doznać naprawdę olbrzymiej dawki szczerego śmiechu. Zatem powinien cieszyć się wyjątkowo dobrym zdrowiem przez długi, bardzo długi okres czasu.

Wydarzenie, na które zaprosiło Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce we wtorkowy wieczór, to trzydniowy maraton z Kabaretem Młodych Panów. Pierwsza odsłona rewelacyjnego humoru miała miejsce właśnie 8.01.br. i potrwa do 10.01.br. –  widowisko odbywa się w godz. 17:30 i 20:30.

Kabaret Młodych Panów to grupa kabaretowa założona w Rybniku w 2004 roku. Nazwą nawiązują do legendarnego programu telewizyjnego Kabaret Starszych Panów. W skład obsady kabaretu wchodzą: Mateusz Banaszkiewicz, Bartosz Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk oraz Piotr Sobik. Grupa ma w swym artystycznym dorobku liczne nagrody i zyskała uznanie publiczności. Patronat nad kabaretem sprawuje Fundacja Elektrowni Rybnik. Kabaret Młodych Panów wydał cztery oficjalne DVD:” „Liga Kabaretów – Kabaret Młodych Panów” (grudzień 2007), „Z Młodymi jak najbardziej” (kwiecień 2009), „Bezczelnie Młodzi” (kwiecień 2012), „ 10/10 czyli urodziny” (czerwiec 2015),

Kabaret rybnicki czyli Kabaret Młodych Panów – zaprosił publiczność CKE na gorącą przygodę z zaskakującym i skutecznie rozweselającym spektaklem pt. „ To jest chore”.

Widowisko satyryczne – To jest chore –  to najnowsza propozycja grupy, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień. „To jest chore” mieści się w ramach wszystkiego, co może zaistnieć w szeroko rozumianych relacjach międzyludzkich, a co odbiega od normy. Idąc dalej, jest o tym, co nienormalne, bezsensowne i absurdalne w naszej codzienności. Jak mawiał Zygmunt Freud „nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani” i ten program w pełni to potwierdza.

Zabawne skecze i zaskakujące puenty, których tutaj nie brakuje, wyborne scenki łączące, jak i ironiczne, mądre piosenki sprawiają, że czas mija bardzo szybko i czujemy zdrowy niedosyt. Wszystko wykonane na najwyższym poziomie estradowym i z pełnym zaangażowaniem. Panowie zgrabnie łączą obiektywizm z umiarkowanym realizmem nie koncentrując się wyłącznie na zaletach, ani na wadach świata i ludzi. Ukazują świat we właściwych proporcjach i pochopnie nie uogólniają.

Świetny kwartet męski z łatwością przedstawił w kabarecie to co najlepsze czyli pomysłowe skecze, zabawne pointy i zaskakujące zwroty akcji, jednocześnie bez udziwnień i zbędnego efekciarstwa.

Jednym słowem, każdy, kto lubi dobrą rozrywkę miał okazję w dwugodzinnym przedstawieniu, na żywo doświadczyć profesjonalnej gry aktorskiej, do tego niezwykłej, pełnej radości i śmiechu zabawy, bez minuty nudy.

Na zakończenie publiczność gorąco dziękowała artystom za wspaniałą zabawę nie gasnącymi brawami, a satyrycy w podzięce za dużą porcje oklasków kilka razy bisowali.

Nie był to jednak koniec wrażeń tego wieczoru, gdyż na pożegnanie fani mogli sobie z kabareciarzami zrobić pamiątkowe zdjęcie, otrzymać autograf i przy okazji zakupić gadżety w postaci: płyt, kubków czy koszulek z ich podobiznami.

Wszyscy, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w pierwszym wydaniu maratonu z Kabaretem Młodych Panów w CKE w Czerwionce-Leszczynach –  to mają jeszcze możliwość do 10 stycznia wykazać się inicjatywą i przybyć na kolejne spektakle.

Naprawdę warto skorzystać z oferty, by się wyluzować i odprężyć na maksa. Bo przecież naturalny, radosny śmiech to świetny suplement na zdrowie i idealny detoks na urodę.

Relacja: Agnieszka Łyko