CKE Czerwionka-Leszczyny: Benefis Grzegorza Poloczka „30-lecie w kabarecie”- 8 maja

0
110

Zapraszamy Państwa na koncert znanego i lubianego kabareciarza Grzegorza Poloczka, byłego członka Kabaretu Rak. Podczas tego kabaretowo- muzycznego spotkania będą Państwo mieli okazję usłyszeć autorskie monologi oraz piosenki artysty.

W czasie koncertu można będzie usłyszeć teksty odzwierciedlające obecną rzeczywistość, ale również teksty, które są swego rodzaju powrotem do czasów młodości Grzegorza Poloczka, pełnym życia tętniącego w familokach, historii z podwórka i kultu śląskiej tradycji.

Grzegorz Poloczek (ur. 28 stycznia 1959) kabareciarz i satyryk, był jednym z filarów Kabaretu Rak – którego członkiem był od roku 1993.

Autor wielu scenariuszy programów telewizyjnych oraz tekstów – sprawdza się zarówno w pisaniu skeczy, monologów, jak i piosenek. Napisał tytułową piosenkę do programu kulinarnego „Rączka gotuje”.

Doskonały konferansjer a jego główne atuty to przede wszystkim satyra, śpiew i skuteczne rozśmieszanie publiczności. Prywatnie jest żonaty. Ma dwójkę dzieci – córkę i syna oraz czworo wnucząt.

W ostatnich ośmiu latach Grzegorz Poloczek wydał trzy podwójne albumy „…z mojego placu” , „Dwa światy” , „Tam kaj stoi stary szyb” oraz płytę świąteczną „Mały podarunek”. Za album „Z mojego placu” otrzymał Złotą Płytę.

W czerwcu 2019 roku wydana została książka Grzegorza Poloczka „ Historie z mojego placu”.

W październiku 2021 r na rynku muzycznym ukazała się najnowsza płyta „ Ogień gaśnie”. Ta tytułowa piosenka okazała się wielkim przebojem, który wzrusza słuchaczy i przywołuje nostalgiczne wspomnienia.

Termin: 8 maja 2022, godz. 18.00
Miejsce: Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach
Bilety: 45 zł

Bilety do kupienia w kasie CKE oraz na stronie:
https://www.ckecl.pl/kup-bilet/

info: CKE Czerwionka-Leszczyny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here