KnurówSport i rekreacja

Cieszyn/Knurów: Udany debiut koszykarzy z Knurowa

9 październik 2021 roku – ten dzień zapisze się w historii knurowskiego basketu. Podopieczni Andrzeja Wesołowskiego w swoim debiucie w oficjalnych rozgrywkach pokonali na wyjeździe z STELA Cieszyn 85:60 w ramach 1 kolejki III ligi śląskiej.

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki rozpoczęło swój pierwszy mecz odważnie ruszając do ataku zdobywając kilkupunktową przewagę już na samym początku pierwszej kwarty. Gospodarze na początku grali chaotycznie nie trafiając z prostych pozycji. Zawodnicy gospodarzy zdecydowali się więc próbować rzutów za „3” i zdołali się zbliżyć punktowo do knurowian. Koszykarze KTK jednak mieli chłodniejsze głowy pod koszem rywali i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19-18. Druga kwarta obfitowała w wiele niecelnych rzutów z obu stron. Obie drużyny nie potrafiły wejść w odpowiedni rytm, jednak to knurowianie ponownie okazali się w lepsi w tej części gry i na przerwę schodzili z czteropunktowym prowadzeniem.

Druga połowa to popis dobrej gry w wykonaniu Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki. Przechwyty, twarda gra w obronie i skuteczny atak – to wszystko sprawiło, że knurowianie powiększali przewagę. Przed rozpoczęciem ostatniej kwarty podopieczni Andrzeja Wesołowskiego prowadzili 56-44.

W czwartek kwarcie knurowianie kontrolowali grę nie pozwalając rywalom na wiele. Zawodnicy gospodarzy byli zmuszeni rzucać z nieprzygotowanych pozycji aby gonić wynik, ale skuteczność nie była w dniu dzisiejszym ich mocną stroną. Knurowianie grali spokojną koszykówkę, popełniali mniej błędów i przede wszystkim punktowali czym zniechęcali zawodników z Cieszyna do dalszej walki. Podopieczni Andrzeja Wesołowskiego czwartą kwartę wygrali trzynastoma punktami.

Ostatecznie Knurowskie Towarzystwo Koszykówki w swoim ligowym debiucie przywozi do Knurowa zwycięskie 2 punkty pokonując zespół STELA Cieszyn 85:60. Zawodnikom oraz trenerowi składamy serdeczne gratulacje z okazji udanego debiutu i zwycięskiej inauguracji sezonu 2021/2022.

W następnej kolejce KTK podejmie na własnym parkiecie zespół Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Mecz zaplanowano 16 października (sobota) o godzinie 17:30 – spotkania domowe KTK będzie rozgrywać w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie przy ulicy Aleja Lipowa 12A.

STELA Cieszyn – Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest 60:85 (18:19; 12:15; 14:22; 16:29)