GierałtowiceInformacjeSport i rekreacja

Chudów: Grand Prix Polski w Skacie Sportowym

W niedzielę przy oberży Czarny Koń w Chudowie rozegrano 8. Turniej Skata z cyklu GRAND PRIX POLSKI. W blisko 300-osobowej stawce najlepszy okazał się Mieczysław Ferdyn z ISKRY Rybnik i to on wygrał turniej oraz Puchar ufundowany przez gminę Gierałtowice. Zwycięzca ugrał w dwóch seriach 3203 pkt. Miejsce drugie zajął Andrzej Motyl Chemik Siemianowice Śl. (3180 pkt.), a trzecie Zbigniew Goworek KS CHSM Chorzów (3160 pkt.). Najlepszy z graczy Jedności Przyszowice – Krzysztof Pilny, sklasyfikowany został na 18. miejscu.

Miano najlepszego juniora zawodów zdobył 12-letni Denis Polednik z Krzanowic koło Raciborza. Nagrody wręczyli skacistom: Leszek Żogała – wójt gminy Gierałtowice oraz Tadeusz Żogała – kierownik sekcji skata Jedności 32 Przyszowice, która podjęła się trudu zorganizowania tej prestiżowej imprezy.

Info: /JM/ – Wieści Gminy Gierałtowice