Chorzów: Największa majówkowa impreza w Polsce – „Roztańczony Śląski”

0
1176

Największa majówkowa impreza w Polsce odbyła się 2 maja 2019 roku (czwartek) na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Muzyczny projekt – Roztańczony Śląsk – został przygotowany przez Telewizję Polsat. Natomiast gospodarzem wielkiej imprezy było Województwo Śląskie, a organizatorem Stadion Śląski i Music Company.

Na muzyczną majówkę wstęp był wolny, pojawiło się na niej 41 tys. mieszkańców województwa śląskiego.

Na estradzie wystąpiło 20 znanych i lubianych artystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Wśród zagranicznych gwiazd pojawili się wykonawcy, którzy od lat cieszą się ogromną popularnością w Polsce. Na scenie ” Roztańczonego Śląska” można było usłyszeć m.in.: zespół Alphaville, artyści włoskiej muzyki pop Ricchi e Poveri, a także: Fun Factory, portugalski DJ Drenchill oraz Kate Ryan, Danzel i Shaun Baker.

Fani muzyki disco polo bawili się przy dźwiękach największych przebojów gwiazd, które od dawna rozkręcają wszystkie imprezy w kraju, od wesel po juwenalia.

Wśród polskich gwiazd znalazły się wspaniałe zespoły: Weekend, Boys, Bayer Full, a także Piękni i Młodzi.

Oczywiście na estradzie Stadionu Śląskiego nie zabrakło również zespołów takich jak: MIG, Masters i Łobuzy, Ślązaków Long & Junior, Defis i Miły Pan, Quest i Shantel.

Publiczność niezwykle entuzjastycznie reagowała na znane hity popularnych wykonawców. Wszyscy biesiadnicy muzycznego wydarzenia bawił się wspaniale od pierwszych usłyszanych taktów, aż do samego końca.

Idealnym dopełnieniem całości okazało się wspólne śpiewanie pieśni ludowych z zespołem Pieśni i Tańca Śląsk.

Imprezę poprowadzili niezawodni i zawsze świetnie przygotowani dziennikarze z Telewizji Polsat – Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży oraz Jerzy Mielewski.

Podczas imprezy ” Roztańczony Śląsk” 5-lecie istnienia, świętowała stacja Disco Polo Music, która rozpoczęła swoją działalność 1 maja 2014 roku.

Każdy, kto nie miał możliwości uczestniczenia w roztańczonej majówce, miał okazję obejrzeć imprezę na żywo w telewizji. Wydarzenie było transmitowane od godziny 20:00 na antenach Telewizji Polsat, Disco Polo Music i Polo TV.

Muzyczny kalejdoskop majówkowy na Stadionie Śląskim w Chorzowie w pełni udał się autorom.

Relacja: Agnieszka Łyko

Foto: Grzegorz Leszczyński