Chorzów: Moc sportowych wrażeń na Śląskim

0
515
Stadion Śląski po raz kolejny gościł najlepszych lekkoatletów na świecie w ramach Memoriału Kamili Skolimowskiej.

W uroczystym otwarciu wydarzenia wziął udział marszałek Jakub Chełstowski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski oraz Robert Skolimowski, prezes fundacji im. Kamili Skolimowskiej.

„Dzisiaj na Stadionie Śląskim działa się historia. Kolejna edycja Memoriału Kamili Skolimowskiej to kolejna piękna karta w historii Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego. W memoriale wystąpiło pięćdziesięciu medalistów najważniejszych imprez sportowych. Lekkoatleci dostarczyli kibicom na trybunach i przed telewizorami niezapomnianych wrażeń. Udowodniliśmy, że nasz „Kocioł Czarownic” ma ogromny potencjał. Będziemy konsekwentnie wspierać najlepszych sportowców i organizować wydarzenia na światowym poziomie” – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

„Dla tego dopingu i aplauzu warto startować i bić rekordy. Po raz trzeci memoriał odbywa się na Stadionie Śląskim i ta współpraca sprawia, że z roku na rok mamy coraz wyższy poziom i coraz lepszą obsadę. Życzę wszystkim wspaniałych emocji” – mówił przed startem zawodów Robert Skolimowski.

Memoriał im. Kamili Skolimowskiej odbył się na Stadionie Śląskim po raz trzeci. To efekt współpracy władz województwa z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Przypomnijmy, że w sierpniu Stadion Śląski zyskał miano Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego.

„Jestem pewien, że ten stadion sprzyja osiąganiu znakomitych rezultatów. Ma wszystko, nowoczesną infrastrukturę, świetnych kibiców, a te zawody są kulminacyjnym punktem sezonu lekkoatletycznego i przygotowaniem do sezonu olimpijskiego. Współpraca z władzami województwa śląskiego pozwala nam organizować tak fantastyczne imprezy” – mówił prezes PZLA, Henryk Olszewski.

Słowa prezesa Olszewskiego już na początku zawodów potwierdził znakomity Johannes Vetter, który rzucił oszczepem na odległość 97,76 metrów, co jest drugim wynikiem w historii tej dyscypliny. Do rekordu świata zabrakły 72 centymetry.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to obecnie najlepiej obsadzone zawody w Europie. W rywalizacji na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym uczestniczyli m.in. Laura Muir, Renaud Lavillenie, Ryan Crouser, Sam Kendricks oraz Yuliia Levchenko i Yaroslava Mahuchikh.

Podczas LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej nie zabrakło również polskich gwiazd Królowej Sportu, w tym sportowych ambasadorów Województwa Śląskiego i Stadionu Śląskiego – Justyny Święty-Ersetic, Ewy Swobody i Pawła Fajdka. Mogliśmy podziwiać też m.in. Marcina Lewandowskiego, Michała Haratyka, Konrada Bukowieckiego, Wojciecha Nowickiego i Adama Kszczota.

Mityng został doceniony przez światową federację lekkoatletyczną i włączony do World Athletics Continental Tour Gold, drugiego najważniejszego, po Diamentowej Lidze, cyklu mityngów na świecie. Po raz pierwszy w historii w memoriale wzięli udział zawodnicy Olimpiad Specjalnych.

Info: slaskie.pl