Chorzów: Copa Española – premierowy Turniej Międzynarodowych Akademii Piłkarskich za nami

0
502

Copa Española: premierowy Turniej Międzynarodowych Akademii Piłkarskich za nami!

W miniony weekend Stadion Śląski w Chorzowie żył piłka nożną. W legendarnym Kotle Czarownic zmierzyły się 64 drużyny, które rozegrały niemal 300 meczów. Emocje dostarczone przez młodych piłkarzy były ogromne, padło wiele goli, a zarówno uczestnicy, jak i kibice na długo zapamiętają premierową edycję  Copa Española – Turnieju Międzynarodowych Akademii Piłkarskich. 

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę Stadion Śląski od wczesnych godzin porannych tętnił życiem. Wszystko to za sprawą młodych adeptów piłki nożnej. Pomimo nieprzychylnych prognoz, pogoda dopisała i rozgrywki mogły odbyć się bez przeszkód. Mecze rozegrano w dwóch fazach, a akcja działa się aż na ośmiu boiskach. Boiskach, które choć rozmiarami były dostosowane do wieku młodych piłkarzy, dawały im możliwość pokazania w pełni swoich najlepszych stron. Efektowne zwody, wspaniałe woleje, piękne obrony, czy wreszcie skuteczne strzały na bramkę – tak! I to wszystko w wykonaniu piłkarzy w wieku 7 i 8 lat.

Akcja, która działa się na wszystkich boiskach spotkała się z żywiołowym dopingiem kibiców. Widzowie mocno wspierali swoich faworytów nie oszczędzając gardeł, ale także wykorzystując przy tym zarówno przywiezione przez siebie trąbki, ogromne bębny, ale także gadżety dostarczone przez głównego sponsora Copa Española – Santander Bank Polska S.A.

Pomimo tego, że ci młodzi zawodnicy mieli do przejścia istny piłkarski maraton – każda z drużyn jednego dnia rozgrywała minimum siedem meczów – uśmiechy praktycznie nie znikały z ich twarzy, a zapału do samego końca nie brakowało. Warto dodać, że każda drużyna rozegrała swoje mecze na głównej płycie stadionu, więc każde dziecko miało okazję wystąpić w legendarnym Kotle Czarownic już na samym początku swojej piłkarskiej przygody. Kto wie? Być może bohaterów minionego weekendu zobaczymy kiedyś na tej samej murawie walczących z orłem na piersi?

Poza rozgrywkami piłkarskimi, organizatorzy we współpracy z partnerami, przygotowali wiele dodatkowych atrakcji. Pojawiła się strefa animacji i zabaw, ścieżka zdrowia oraz strefa chill outu, gdzie można było odpocząć od palącego słońca oraz stoczyć pojedynek w piłkarzyki. A ponieważ Copa Española to nie tylko turniej piłkarski, ale także inicjatywa prozdrowotna nie zabrakło inspirujących i pomocnych sportowcom prelekcji.

„Naszym założeniem było dać możliwość sprawdzenia się w turnieju akademiom z całego kraju. Zarówno tym licencjonowanym klubów polskich i zagranicznych, ale także tym autorskim. Pierwsza edycja Copa Española pokazała, że jest to możliwe i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony drużyn, trenerów, rodziców jak i kibiców. Co najważniejsze, wszyscy zawodnicy, którzy niejednokrotnie zostawili serce na murawie, są wielkimi wygranymi tego wydarzenia. Dlatego też nie było pierwszego, drugiego, czy trzeciego miejsca. Tutaj liczyła się rywalizacja w duchu fair play, możliwość sprawdzenia się oraz wystąpienia na legendarnym stadionie i myślę, że to nam się udało. Czy będą kolejne edycje? Mamy taką nadzieję.”  – powiedział po turnieju Łukasz Pusz, prezes Fundacji Española, organizatora wydarzenia.

Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia głównego sponsora Santander Bank Polska S.A. oraz wszystkich partnerów wydarzenia.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.copaespanola.pl oraz na stronie fundacji na Facebooku: www.facebook.com/FundacjaEspanolaPolska

Info: Dominika Jochymska