Chorzów: Copa Española – Międzynarodowy Turniej Akademii Piłkarskich na Stadionie Śląskim

0
914

Już za niespełna dwa tygodnie na murawę Stadionu Śląskiego w Chorzowie wybiegną aż 64 drużyny piłkarskie.

W ciągu dwóch dni zawodnicy rozegrają ponad 400 meczów, na pewno padnie mnóstwo bramek i nie zabraknie wielkich sportowych emocji. Wszystko to za sprawą Copa Española – Międzynarodowego Turnieju Akademii Piłkarskich, który odbędzie się 25 i 26 maja.

Copa Española to jedyne takie wydarzenie sportowe na Śląsku. W rywalizacji zmierzą się dzieci w wieku od 6 do 9 lat z piłkarskich akademii polskich oraz zagranicznych. Niech was jednak nie zwiedzie młody wiek piłkarzy. Ci zawodnicy kochają to co robią i mają talent oraz umiejętności, które na pewno wykorzystają przeciwko swoim rywalom. Ich duch walki, mimo czasami niewielkiego wzrostu, jest ogromny, a powiedzenie „zostawić serce na boisku” nie jest tym młodym piłkarzom obce.

Wśród zespołów, które zagrają 25 i 26 maja na Stadionie Śląskim zobaczymy między innymi drużyny akademii polskich: Piasta Gliwice, Ruchu Chorzów, GKSu Katowice – Młoda GieKSa, Cracovii Kraków, oraz Zagłębia Sosnowiec. Natomiast z akademii międzynarodowych wystąpią: Milan Club Polonia Łódź, Barca Academy, Juventus Academy, czy Inter Academy.

Wydarzenie startuje w sobotę o godzinie 10:00. Wtedy do rozgrywek przystąpią drużyny z kategorii wiekowej Skrzat (6-7 lat). W niedzielę, również od godziny 10:00, swoją rywalizację rozpoczną drużyny z kategorii Żak (8-9 lat).

W obu kategoriach wiekowych system rozgrywek wyglądać będzie tak samo. 32 drużyny zostaną podzielone na cztery grupy, w pierwszej fazie turnieju losowo, w drugiej na podstawie wyników z poprzedniego etapu. Każda z drużyn w każdej fazie rozegra po 7 meczów, na zasadzie każdy z każdym. Taki system rozgrywania turnieju daje zawodnikom gwarancję sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z różnymi przeciwnikami, a widzom dostarczy mnóstwa piłkarskich emocji.

Copa Española, to jednak nie tylko rozgrywki piłkarskie: „Wiedząc jak ważne jest dzielenie emocji sportowych z najbliższymi, wydarzenie będzie też skierowane do rodzin zawodników, ich znajomych oraz przyjaciół, ale nie tylko. Oprócz możliwości oglądania meczów turniejowych, we współpracy z partnerami zostaną zorganizowane wykłady prozdrowotne, a do dyspozycji najmłodszych będzie strefa zabaw z animatorami i wiele więcej. Także już teraz, z tego miejsca serdecznie wszystkich zapraszam na Stadion Śląski w ostatni weekend maja.” – mówi Łukasz Pusz, prezes Fundacji Española, organizatora wydarzenia.

Dodajmy, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.copaespanola.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/239412096893459

O organizatorze:

Fundacja Rozwoju Sportu Española powstała, aby zarażać sportową pasją oraz wspierać prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Jej głównym celem jest promowanie kultury fizycznej i sportu, edukowanie w zakresie profilaktyki prozdrowotnej oraz wspieranie młodych sportowców. Fundacja realizuje swoje cele między innymi poprzez organizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w oparciu o własny program szkoleniowy.

Tym, co wyróżnia Fundację Española jest metodologia nauczania oparta na hiszpańskim systemie, która kładzie nacisk nie tylko na przygotowanie motoryczne, ale też na gimnastykę ogólnorozwojową i przygotowanie mentalne.

Ponadto, Fundacja łączy piłkarskie kultury Polski i Hiszpanii m.in. poprzez wykorzystywanie hiszpańskiej metodologii w treningach piłkarskich zgodnie ze standardami i unifikacją PZPN, a także wdrażanie języka hiszpańskiego podczas zajęć ogólnorozwojowych dla najmłodszych.

Info: Dominika Jochymska