Po raz pierwszy w historii na stadionie miejskim w Gliwicach zmierzą się piłkarskie reprezentacje Komend Miejskich Policji w Gliwicach i Zabrzu. Policjanci zagrają dla nieuleczalnie chorych Mai, Filipa, Kacpra oraz Łukasza- chorych dzieci funkcjonariuszy obu komend. Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom.

Jutro o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Gliwicach przy ulicy Okrzei odbędzie się mecz charytatywny zorganizowany przez policjantów KMP Gliwice i Zabrze. Całość przedsięwzięcia zorganizowana jest dla czwórki dzieci strózów prawa obu komend które cierpią na nieuleczalne choroby. Maja i Kacper to dzieci funkcjonariuszy z Gliwic, Maja choruje na Autyzm, Kacper na zespół aspergera. 8-letni Filip i jego rówieśnik Łukasz to pociechy mundurowych z Zabrza. Filip choruje na rdzeniowy zanik mięśni, natomiast Łukasz na mózgowe porażenie dziecięce.

W trakcie meczu do nabycia będą cegiełki, koszt jednej to 5 złotych. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom.

Podczas imprezy charytatywnej przewidziano pokaz psa policyjnego, radiowozów Policji i Straży Pożarnej. Funkcjonariuszki na co dzień zajmujące się prelekcjami w szkołach przewidziały dla najmłodszych pogadanki oraz gadżety. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania i bycia tam w ten szczególny dzień.

 

info: KMP Gliwice