Charytatywnie: W tym sęk aby pokonać lęk – wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości pilnie poszukiwani!

0
528

W tym sęk aby pokonać lęk – wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości pilnie poszukiwani!

8 października na Rynku w Katowicach, niewielka grupa wolontariuszy podjęła próbę przełamywania społecznego stresu. W tym sęk by pokonać lęk – takie hasło przyświecało czwartkowemu wydarzeniu. Event miał na celu skupienie uwagi na rekrutacji wciąż poszukiwanych wolontariuszy do projektów Stowarzyszenia Wiosna – Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości oraz podkreślenie, że mimo trudnych warunków, projekty będą realizowane.

Szlachetna Paczka w tym roku po raz 20 dotrze z pomocą do ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Niezależnie od koronawirusa, w maseczkach i z płynem dezynfekującym, wolontariusze odwiedzą rodziny i będą pracować z dziećmi żeby pokazać, że w Polsce każdy jest ważny. Mimo ogarniającej rejon i cały świat pandemii, a może przede wszystkim z powodu tego kryzysu, mobilizują wszystkie siły i aktywizują ludzi w całej Polsce wokół idei mądrej pomocy. 

Śląsk również się nie poddaje. W pierwszych miesiącach epidemii to tutaj pojawiało się najwięcej zakażeń, to tutaj izolacja wykluczyła społecznie olbrzymią grupę ludzi ograniczając im dostęp do opieki, sklepów, instytucji ale i do zwykłej życzliwości. Wiele osób straciło pracę, a obostrzenia i sytuacja na rynku pracy zdecydowanie utrudnia jej znalezienie – te rodziny zwyczajnie potrzebują pomocy i impulsu do dalszej walki. W podobnie trudnej sytuacji są dzieci biorące udział w projekcie Akademia Przyszłości. Zdalne nauczanie, brak kontaktu z rówieśnikami, a często też cyfrowe wykluczenie nie pomogło im w budowaniu poczucia własnej wartości. Dlatego tak ważna jest praca z tymi małymi ludźmi, żeby mimo wszystko mogli czuć się bezpiecznie w tych trudnych czasach.

Pomoc Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości jest w tym roku wyjątkowo potrzebna. Bez odpowiedniej liczby wolontariuszy nie uda się dotrzeć z pomocą do rodzin i dzieci. W tej chwili w samym tylko województwie śląskim brakuje ok. 250 wolontariuszy. Wolontariat w programach Stowarzyszenia Wiosna to nie tylko możliwość pomagania, to także wspaniała przygoda, szansa na poznanie nowych ludzi, ale też możliwość pracy w pionach specjalistycznych co wzmacnia kompetencje wolontariuszy i podnosi ich atrakcyjność na rynku pracy. Zgłoszenia przyjmowane są na https://superw.pl/. Zapraszamy również na media społecznościowe – FB Szlachetna Paczka Śląskie i Akademia Przyszłości Śląskie.

info: Natalia Staniewska