Obecnie Zuzia choruje na Ciężką dysplazję oskrzelowo-plucna, Astmę, Zaburzenia Neurorozwojowe, Zaburzenia Napięcia Mięśniowego. Przyjmuje leki na stałe. Przy najmniejszym katarze pojawia się zapalenie oskrzeli/płuc co doprowadza do Hospitalizacji. Nie ma możliwości leczenia w domu, gdyż jej organizm jest za słaby. 

Moja córeczka Zuzanna urodziła się 28.07.2019.  Urodziła się w 29 tygodniu ciąży dostała 5 pkt w skali Apgar. Od razu została zaintubowana i  przewieziona do innego szpitala niewydolna oddechowo. Ciężki okres adaptacji poporodowej, z ciężką niewydolnością oddechową walczyła Zuzia. Od samego początku dzielnie walczyła o każdy oddech.  Z każdym dniem było coraz gorzej. Saturacja co chwile spadała. Na Ojomie spędziła 43 dni,potem przeszła na oddział patologi noworodka. Nazwaną ją Waleczną Wojowniczką

Dziś Zuzia ma 9 miesięcy urodzeniowych rozwija się jako 6 miesięczne dziecko. Chodzimy na Rehabilitacje ma wzmożone napięcie mieśniowe i ograniczoną dysocjacje łopatki. Nie umie jeszcze się przewracać, ani dłużej utrzymać główki, ma duże opóźnienie w rozwoju  w stosunku  do swoich równieśników. Zmaga się z ciężką dysplazją oskrzelowo-płucną. Każdy najmniejszy katar doprowadza do zapalenia oskrzeli/ zapalenia płuc oraz biernej tlenoterapii. Każdą infekcję musimy leczyć w szpitalu, gdyż jest słaba by można było leczyć ją w domu. Niestety pojawiła się u nas Astma. Zuzia dostaje leki na stałe jest pod opieką różnych lekarzy. Niestety mamy teraz ten okres gdzie Astma się zaostrza. Pojawiają się duszności.  Potrzebujemy Leku Synagis który nie jest refundowany. Ten lek zmniejszy ryzyko zakażenia szczególnie groźnego dla Wcześniaków wirusa- RS. Wirus ten powoduje ciężkie infekcje, prowadzi do rozwoju Astmy i do kalectwa. Potrzebujemy 5 dawek leku, który uchroni moją córeczkę od groźnego wirusa Koszt  dawki pierwszej kosztuje 5 tys zł koszty dawek kolejnych zależą od jej wagi druga moze się zwiększyć do 7 tys.. Lekarze szykują nas na ogromne koszty. Proszę Was Kochani o wsparcie o pomoc. Bym mogła dzięki waszej pomocy i Dzięki Waszemu dobremu serduszku <3 uchronić moją córeczkę przed tym wirusem. Lekarze uświadamiają Mnie, że jeśli Zuzia by zachorowała na Wirusa niestety mogła by przegrać walkę z tą chorobą 🙁 przy Ciężkiej dysplazji oskrzelowo-płucnej szanse wyzdrowienia są minimalne. Proszę pomóżcie mojej córeczce Wygrać walkę. Ostatni nasz pobyt w szpitalu trwał cały luty niestety leki nie chciały działać dawali kolejne i kolejne .. Pomóżmy Zuzi, by nie musiała walczyć o każdy oddech. By nie cierpiała.. Proszę o pomoc by Zuzia mogła normalnie funkcjonować i normalnie żyć. 

Teraz gdy Zuzia jest w domu potrzebuje opieki wielu specjalistów:kardiologa,neurologa,okulisty, pulmonologa, laryngologa  oraz fizjoterapeuty. 

 Moi rodzice są  bardzo dzielni. Cały czas we mnie wierzyli i wspierali. Częste wyjazdy  na kontrole i rehabilitacja kosztują dużo pieniędzy. Dlatego zbieramy na moje leczenie, bym mogła normalnie funkcjonować.

Wejdź w zbiórkę, kliknij w zdjęcie: