W sierpniu znów będzie śmiesznie. W okresie urlopowym kontynuujemy nasz coroczny projekt „Sierpień z kabaretami”. W jego ramach gościmy czołowe postaci polskiej sceny kabaretowej.

W tym roku w piątkowe wieczory bawić nas będą: Kabaret Jurki (10 sierpnia, godz. 18:00-20:00), Kabaret Paranienormalni (17 sierpnia, godz. 18:00-20:00), Piotr Bałtroczyk (24 sierpnia, godz. 18:00-20:00) oraz Kabaret Zachodni (31 sierpnia, godz. 18:00-20:00). Ci wykonawcy to gwarancja świetnej zabawy.

Wstęp na wszystkie imprezy będzie wolny i nie będą wymagane wejściówki. Przedstawienia odbywać będą się w nowym lokalu Scena FORUM (I p., obok sklepu Martes Sport). Na każdy z występów przygotujemy ok. 250 miejsc siedzących. Radzimy przyjść wcześniej, aby siąść bliżej sceny!

Kabaret JURKI

Kabaret JURKI pochodzi z Zielonej Góry. Istnieje od 1994r.

JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, znany Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin. Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

Kabaret PARANIENORMALNI

Artystów zobaczymy m.in. w skeczu Kino – komedii pomyłek prezentującej iście czeski humor. Paranienormalni konsekwentnie nie uprawiają satyry politycznej oraz nie tykają tematów religijnych. Bacznie obserwują zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury, relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego.

Na scenie: Robert Motyka i Michał Paszczyk oraz Bogusław Kudłek.

PIOTR BAŁTROCZYK

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć.

Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”. I to właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę, a jest na nadobność wrażliwy, przyznał się kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.

Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka.

Kabaret ZACHODNI

Kabaret ZACHODNI powstał prawie wczoraj. To czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy jako kabaret Słuchajcie, a babeczka współtworzyła formację “Babeczki z rodzynkiem”, ale to dawne dzieje – przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nowa energia i nową nazwą.

Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa sięze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji: podryw na wózek z dzieckiem czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Hajzera. Doświadczenie, talent aktorski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy. Nowa energia, nowy skład – nowa jakość!

Grupę tworzą: Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka, Jarosław Marek Sobański oraz nareszcie Karolina Kuras.

Info: forumgliwice.pl