Dnia 12 lipca 2019 roku  w Centrum Handlowym Forum Gliwice rozpoczął się cykl spotkań z artystami w ramach –  Uliczników i Forum Inspirujących Spotkań.

Każdy, kto lubi dobrą rozrywkę miał okazję na żywo przeżyć niezwykłą, pełną radości i śmiechu zabawę, bez minuty nudy.

W pierwszej odsłonie zaprezentował się bardzo znany, uwielbiany od zawsze – kabaret Czesuaf z programem „Przyjęcie”.

Kabaret Czesuaf to doświadczony, ale ciągle jeszcze młody kabaret z Poznania. Grupa została założona w 2002 roku i od tego momentu prezentuje inteligentny, niebanalny humor rozśmieszający widzów w całej Polsce. Potwierdzeniem wysokiego poziomu reprezentowanego przez kabaret Czesuaf są liczne nagrody zdobywane na najważniejszych polskich przeglądach kabaretowych i występy w najważniejszych realizacjach telewizyjnych.

Najbardziej rozpoznawalne numery kabaretu to m.in. „Mowa nienawiści”, „Rośliny doniczkowe” i „Ferie w Zakopanem”.

Najnowszy program kabaretu nosi tytuł „Przyjęcie”, to dwie godziny skeczów i piosenek, przy których nikt się nie nudzi, gdyż artyści ani na sekundę nie dają powodu słuchaczom na taki stan emocjonalny.

Zespół kabaretowy umiejętnie łączy humor społeczno-obyczajowy ze sporą dawką absurdu. Ta mieszanka jest znakomicie przyjmowana przez widownię zarówno w małych, kameralnych salach, jak i podczas imprez firmowych oraz widowisk plenerowych.

Ich talent i kreatywna praca przynoszą rezultaty w postaci wypełnionych po brzegi sal i śmiejącej się widowni, która polubiła ich charakterystyczną ekspresję i oryginalny sposób poruszania tematyki obyczajowej.

W skład Czesuaf wchodzą najjaśniejsze  gwiazdy z gwiazdozbioru kabaretowego czyli Tomek Nowaczyk, Wojtek Kowalczyk, Maciek Morze – trzej obłędnie przystojni, do tego nadzwyczaj utalentowani i  niesamowicie zabawni faceci oraz Olga Łasak – nieziemsko ładna, niepospolicie uzdolniona, a przede wszystkim diabelsko zabawna babka.

Cała czwórka potrafi w doskonały sposób wcielić się w każdą postać rozbawiając do łez widownię, która notorycznie jest  przeszczęśliwa z uczestnictwa w ich spektaklu.

Na gliwickiej scenie w CH Forum, kabaret Czesuaf naprawdę stworzył  wyborną kombinację bezpretensjonalnego humoru, która znakomicie bawiła widownię,  od pierwszej minuty, aż po sam koniec.

Artyści przedstawili szeroką paletę wizualnych środków,  odznaczający się spójną całością. W związku z tym program znakomicie został przyjęty przez widownię, z którą kabareciarze wytworzyli sympatyczną nić porozumienia.

Po zakończonym występie publiczność długo dziękowała za wspaniałą zabawę owacjami. Dlatego czwórka przesympatycznych artystów musiała ponownie wychodzić na scenę, by przyjąć długo niegasnące uznanie w postaci oklasków.

Głośne śmiechy i spontaniczne brawa słuchaczy podczas występu satyryków świadczą o tym, że spektakl był niezwykle udany. Jedyny minus… było zdecydowanie za krótko!

Na pożegnanie niegasnące gwiazdy Czesuaf zebrały się na specjalnie przygotowanej ściance pozując do pamiątkowych zdjęć, przy okazji rozdając oryginalne wpisy z autografami.

Wszyscy, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w pierwszym hicie kabaretowym w ramach Uliczników i Forum Inspirujących Spotkań to mają jeszcze możliwość do końca sierpnia wykazać się inicjatywą i przybyć na  następne wydarzenia.

W letnich spotkaniach artystycznych można kolejno zobaczyć Wieczór Stand-Up – Gajdy & Jachimka (19 lipca) oraz Wieczór Impro – Narwanych z Kontekstu(26 lipca).

Wspaniała atrakcja piątkowa  w Forum Gliwice za każdym razem ma początek o godz.19:00, wstęp wolny dla wszystkich niezależnie od wieku i płci.

Serdecznie ZAPRASZAMY wszystkich chętnych do skorzystania z oferty, naprawdę warto się wyluzować i odprężyć, bo przecież naturalny, radosny śmiech to świetny suplement na zdrowie  – wzmacnia system odpornościowy, pobudzając produkcję przeciwciał i obniżając poziom hormonu stresu. Jednocześnie pobudza produkcję endorfiny, hormonu szczęścia, który poprawia nastrój, a nawet potrafi chwilowo uśmierzyć ból. Dotlenia organizm, co poprawia krążenie krwi i wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego, chroniąc nasze serce.

Do tego radosny, rozbawiony stan umysłu  to idealny detoks na urodę, tak ważny zwłaszcza dla płci pięknej, więc korzystajmy jak najczęściej z tego typu imprez.

Jednym słowem uczestniczenie w spotkaniach kabaretowych na żywo nie jest na pewno stratą czasu, lecz prostym sposobem na zdrowie i dobre samopoczucie, bo dostarcza uczestnikom mnóstwo przyjemności i świeże spojrzenie na życie.

Relacja: Agnieszka Łyko