Piękne, niepowtarzalne i w sam raz pod choinkę. Ozdoby i przedmioty codziennego użytku wykonane przez gliwickie rękodzielniczki. Będzie można je kupić na kiermaszach w naszym centrum, który odbędzie się w soboty – 23 i 30 listopada, od godz. 11:00 do 17:00. Dodatkową atrakcją będą warsztaty, podczas których dzieci bez trudu wykonają świąteczne ozdoby z łatwo dostępnych materiałów.

Prezentujące się w CH Forum artystki, dzięki nieprzeciętnym talentom, tworzą prawdziwe arcydzieła rękodzieła. Używają do tego przeróżnych technik i materiałów. Często pochodzących z recyklingu, co dodatkowo podnosi walory wytwarzanych przedmiotów.

Podczas sobotnich kiermaszów będzie można nie tylko kupić większość z nich, lecz także poznać autorki prac. Specjalizują się one we florystyce, biżuterii artystycznej, dziewiarstwie, koronkarstwie i hafcie artystycznym. Z okazji zbliżających się świąt rękodzielniczki zapraszają również na warsztaty (w godz. 13:00 – 14:30), podczas których pokażą dzieciom, jak z dostępnych w każdym domu materiałów wykonać efektowne ozdoby.

Wydarzenie wspierają i współorganizują gliwicka Rada Dzielnicy Śródmieście i Rada Seniorów. Zapowiadane kiermasze są kolejnymi z rozpoczętego w październiku cyklu spotkań z gliwickim rękodziełem w naszym centrum.

Kiermasz oraz warsztaty odbędą się w lokalu Forum Inspirujących Spotkań (parter, obok sklepu C&A, okolice wejścia od ul. Lipowej). Wstęp i udział bezpłatny.

Info: CH Forum Gliwice