KnurówSport i rekreacja

Bytom/Knurów: Walka o play-offy wchodzi w decydującą fazę

W niedzielne popołudnie po miesięcznej przerwie na parkiety wracają zawodnicy Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest. W ramach 11.kolejki III ligi śląskiej koszykarzy mężczyzn podopieczni trenera Andrzeja Wesołowskiego udadzą się do Bytomia by zmierzyć się z rezerwami Polonii.

Knurowianie przed świąteczno-noworoczną przerwą nieznaczne ulegli najlepszej drużynie w trzecioligowych rozgrywkach Pogoni Ruda Śląska 72:80. Mimo porażki knurowscy koszykarze nadal liczą się w walce o fazę Play-Off do której wejdą cztery najlepsze zespoły. Knurowskie Towarzystwo Koszykówki zajmuje ostatnie możliwe miejsce, które premiuje szansą walki o awans do II ligi. Do końca sezonu zasadniczego pozostały tylko trzy kolejki i knurowianie chcąc utrzymać obecną lokatę w tabeli muszą w Bytomiu wygrać.

Zadanie do łatwych nie należy – rezerwy Polonii Bytom także mają „chrapkę” aby zająć jak najwyższe miejsce w ligowych rozgrywkach. Bytomianie zajmują trzecie miejsce w tabeli, mają tyle samo punktów co rezerwy GKS-u Tychy i tracą jedno „oczko” do liderującej Pogoni Ruda Śląska. Nad zespołem z Knurowa mają cztery punkty przewagi, a do tego w pierwszym meczu pokonali knurowian na ich parkiecie 81:66.

Czy podopieczni trenera Wesołowskiego wezmą rewanż za listopadową porażkę? Knurowscy koszykarze pokazali w poprzednim ligowym meczu, że mogą i potrafią grać z najlepszymi jak równy z równym. Na pewno w meczu z rezerwami Polonii Bytom knurowianie nie stoją na przegranej pozycji.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 16:00.