Bliżej ludzi / Ludzie z pasją / Ciekawostka: Co najmniej 24 książki w 12 miesięcy 2022 r. o Górnym Śląsku…

0
290
Bliżej ludzi / Ludzie z pasją / Ciekawostka:
Nie do końca wiem, do jakiej kategorii przyporządkować ten „extremalny” czelendż , ale zdecydowanie chcemy pokibicować jednemu z naszych przesympatycznych współpracowników. Mowa o Adamie Lipińskim, który od wielu lat jest pasjonatem i „połykaczem” tekstów pisanych, w książkach podawanych. Nie do końca dzisiaj, chcemy przedstawiać postać Adam, ale skupmy się na…
Jego pasja jest na tyle ciekawa, że mamy nadzieję, dacie się choć troszkę, zarazić…
 
Nowy rok= Nowy czelendż – pisze Adam
Tą książką zaczynam nowy czelendż czytelniczy w 2022 r.- co najmniej 24 książki w 12 miesięcy 2022 r. o Górnym Śląsku, jego historii, ważnych postaciach stąd pochodzących czy też powieści o tym regionie.
Na zdjęciu z ukochaną Babcią Hildą z Bielszowic u której na familoku na Szpitalnej 13 były zawsze świetne wakacje
Jak ktoś ma jakieś fajne podpowiedzi to chętnie poznam.
 
i oczywiście na łamach naszej platformy IKNW
 
Zapraszamy
 
1/2022
 
„Kajś- opowieść o Górnym Śląsku” Zbigniewa Rokity to lektura obowiązkowa na początku nowego roku. Językiem łatwym, lekkim, przyjemnym w odbiorze i co najważniejsze zrozumiałym autor wprowadza nas w skomplikowaną historię tego regionu. Aż chce się dalej te historię poznawać. Polecam wszystkim chcącym zrozumieć albo zacząć rozumieć Górny Śląsk i jego mieszkańców. Tym bardziej cieszę się, że częścią mojego życia była Òma Hilda z Bielszowic.
Ta książka zaczyna nowy czelendż czytelniczy w 2022 r.- co najmniej 24 książki w 12 miesięcy 2022 r. o Górnym Śląsku, jego historii, ważnych postaciach stąd pochodzących czy też powieści.