Artykuł sponsorowany: Ciekawostki i najważniejsze informacje dotyczące branży fotowoltaicznej

0
141

            O wszystkich ciekawostkach i najważniejszych informacjach dotyczących branży fotowoltaicznej rozmawiamy z Witoldem Otremba – przedstawicielem handlowym firmy Edison Energia S. A.

Co w praktyce oznacza zastosowanie fotowoltaiki w życiu każdego człowieka?

Posiadanie instalacji fotowoltaicznej to przede wszystkim duże oszczędności. Taka instalacja produkuje nam prąd ze słońca, więc jest to darmowa energia. Oczywiście, że jest to pewnego rodzaju inwestycja, bo ponosimy koszt sprzętu i montażu ale biorąc pod uwagę, że zwrot z takiej inwestycji liczony jest średnio na około 7,5 roku to nadal to się bardzo opłaca. Prawidłowo zaprojektowana i zamontowana instalacja wyprodukuje nam tyle prądu ile zużywamy w ciągu roku, w naszym gospodarstwie domowym, więc jedyne koszty jakie ponosimy raz w roku to opłaty przesyłowe czyli na dzień dzisiejszy około 180 zł rocznie. To na pewno uniezależnienie się w pewnym stopniu od zakładu energetycznego, od znacznych podwyżek cen energii, które nas czekają w przyszłości i praktyczna ekologia.

Dlaczego warto wybrać akurat rozwiązania Edison Energia S. A.?

Przede wszystkim firma Edison Energia S.A., po połączeniu z największą polską prywatną grupą energetyczną działającą w obszarze odnawialnych źródeł energii jest największą tego typu firmą w Polsce. To przede wszystkim bezpieczeństwo i stabilność rynkowa. Pamiętajmy, że żywotność instalacji fotowoltaicznej liczymy nawet na około 40 lat. Kupując w małej firmie nie mamy pewności, czy za kilka, czy kilkanaście lat ta firma będzie jeszcze istniała. To bardzo ważne pod kątem serwisowania czy realizowania gwarancji producenckich. Edison Energia S.A. to przede wszystkim nowoczesne i innowacyjne rozwiązania których nie znajdziemy w innych firmach jak realizowanie gwarancji producenckich przez firmę i gwarancja utrzymania punktów serwisowych przez 25 lat dla każdej sprzedanej instalacji. Ciekawym i niespotykanym gdzie indziej rozwiązaniem w Edison Energia S.A jest usługa „gwarancja produkcji”. Polega ona na tym, że jeżeli zamontowana instalacja wyprodukuje mniej prądu niż określono w projekcie i umowie Edison Energia S.A. zwróci klientowi różnicę. Każda zamontowana instalacja przechodzi audyt po montażowy. Taki audyt polega na szczegółowym sprawdzeniu jakości montażu, zgodności z projektem i wykonaniu dokładnych pomiarów.

Jak wygląda, krok po kroku, procedura wdrożenia takiego systemu?

Klient który decyduje się na instalację, po podpisaniu umowy, otrzymuje projekt instalacji który zawiera szczegółowe informacje o tym, jaki sprzęt i w jakim miejscu będzie zamontowany. Chodzi głównie o rozmieszczenie modułów solarnych ma dachu, bo to najczęściej wybierane miejsce. Po akceptacji projektu przygotowywany jest sprzęt, który kurierem dociera na miejsce montażu. Po zamontowaniu instalacji, na podstawie wystawionych pełnomocnictw, zgłaszamy w imieniu klienta taką instalację do zakładu energetycznego, który do 30 dni wymienia bezpłatnie licznik elektryczny na specjalny licznik dwukierunkowy, który znowu zlicza nam wartość prądu wyprodukowanego i oddanego do zakładu energetycznego. Pamiętajmy, że w okresach letnim czerwiec-wrzesień, instalacja fotowoltaiczna będzie produkowała dużo więcej energii niż potrzebujemy a w pozostałym okresie odpowiednio mniej ze względu na krótsze dni i mniejsze nasłonecznienie. Dla tego po podłączeniu takiej instalacji przechodzimy na roczny system rozliczeń czyli po roku od założenia otrzymamy pierwsze rozliczenie, na którym będziemy mieli podaną ilość prądu wyprodukowanego i zużytego.

Dziękujemy za rozmowę.

Tel. Kontaktowy 518705195 e-mail: witold.otremba@gmail.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here