GliwiceInformacje

Arena Gliwice w finale Nagrody Biznesu Sportowego

Arena Gliwice powalczy o statuetkę DEMES, przyznawaną w konkursie Nagrody Biznesu Sportowego. Gliwicka hala  znalazła się w finałowej trójce, obok drugiego śląskiego obiektu – Stadionu Śląskiego i największego polskiego obiektu – PGE Narodowego. 

Nagrody Biznesu Sportowego to wyróżnienia przyznawane w obszarze marketingu sportowego za zaangażowanie w rozwój sportu, promocję w kraju i na arenie międzynarodowej oraz zarządzanie przez kształtowanie relacji i wkład w rozwój polskiego sportu. Arena Gliwice została nominowana w kategorii obiekt sportowy dla najlepszych i najnowocześniejszych obiektów. Jury ocenia przede wszystkim wielofunkcyjność obiektu, efektywne zarządzanie, atrakcyjność organizowanych wydarzeń i bezpieczeństwo. Otwarty w ubiegłym roku obiekt widowiskowo-sportowy to nowa wizytówka Gliwic i Śląska, miejsce imprez światowego formatu, a przy tym jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Arena Gliwice składa się z dwóch hal: Areny Głównej, przeznaczonej dla ponad 17 000 widzów i Małej Areny dla 2 000 widzów. W ciągu kilku miesięcy działania wiele się wydarzyło, hala była gospodarzem 64 wydarzeń i przyjęła blisko 160 tysięcy odwiedzających.

Konkurencja jest spora na rynku, cieszymy się jednak, że udało nam się znaleźć wśród wyróżnionych. Za nami wiele wielkich wydarzeń nie tylko sportowych, ale także kulturalnych i muzycznych. Gościliśmy już zawodników ju-jitsu, MMA, bokserów oraz siatkarzy. Już w kwietniu zobaczymy piłkarzy ręcznych, którzy zmierzą się z Niemcami w Mistrzostwach Europy. Arenę odwiedziły takie gwiazdy jak Jimek, Cleo czy Armin van Buuren. Ten rok zapowiada się jeszcze intensywniej, a kalendarz wciąż się zapełnia. Ta nominacja to potwierdzenie istnienia potrzeby tworzenia przestrzeni dla tego typu obiektów. Cieszymy się, że jesteśmy w gronie najlepszych z najlepszych.” – mówi Marcin Herra, Prezes Zarządu Arena Operator.

15 edycja Gali Sportu i Biznesu, podczas której poznamy wyniki obrad jury konkursu, odbędzie się 13 marca w Warszawie. To nie tylko przyznanie nagród dla zwycięzców, ale i kluczowe spotkanie środowiska biznesu sportowego.

Info: Arena Gliwice