Jeśli lato, to koniecznie dobra muzyka. Z nią jest lepiej zarówno, gdy z nieba leje się żar, jak i wtedy gdy pogoda nie dopisuje.

A jaka jest idealna muza na wakacje? Oczywiście latynoska, bo jest lekka, chwytliwa, przyjemna, bardzo rytmiczna i nogi same rwą się do tańca.

Mieszanka gorących rytmów, przyjemnej melodii i chwytliwego refrenu potrafią rozgrzać parkiet jak nic innego. Dlatego Polacy w porze letniej uwielbiają piosenki w latynoskim klimacie.

Mimo, że nastał już sierpień czyli półmetek wakacji, to nadal znakomity okres na aktywność ruchową i relaks pod chmurką, zwłaszcza jak dopisuje wspaniała aura.

Na wulkaniczne pląsy latynoskie zaproszono mieszkańców Gliwic i ościennych miejscowości pod Arenę Gliwice, gdzie odbyło się taneczne party – Latino Dance Night.

Połączenie najbardziej gorących rytmów świata dokonano w dniu 9 sierpnia 2019 roku, w godz. od 17:00 do 23:00.

Impreza Latino Dance Night to nic innego jak warsztaty i nauka tańca w takt największych latynoskich przebojów ostatnich dekad.

Jest takie powiedzenie, że tańczyć każdy może.  I jest w tym wiele prawdy. Wystarczy tylko chcieć rozpocząć trening i nie jest istotny wiek czy umiejętności. W związku z tym oferta skierowana była do wszystkich chętnych, potrafiących uwolnić ukryte głęboko pokłady energii i emocji czyli do osób kochających taniec i świetną zabawę.

Uczestników otwartych warsztatów pod Areną Gliwice próbowały zarazić swoją taneczną pasją – niezmordowane tancerki ze szkoły tańca Dance4Kids. Prowadzące zajęcia w prostej formie przekazywały tajniki latino ( poprawności wykonania poszczególnych ruchów, sens choreografii), by zainteresowani mogli szybko, bez problemu spróbować swoich sił na parkiecie.

W trakcie lekcji pod gołym niebem, zaproponowano naukę różnych stylów tanecznych, między innymi takich jak: salsa, zumba latynoska, bachata, latino pop,  Z choreografii skorzystali nie tylko najmłodsi, ale i starsi, a nawet seniorzy.

Podczas Latino Dance Night wyłoniono trzy najlepiej tańczące pary oraz najlepiej przebraną parę, która otrzymała voucher na zwiedzanie Areny. Natomiast dzieci potrafiące wspaniale bawić się przy gorących muzach hiszpańsko-meksykańskich nagrodzono voucherem na Chwyciarnię – ściankę wspinaczkową znajdującą się oczywiście w Arenie Gliwice.

Dynamiczne ruchy taneczne to nic innego jak spalanie kalorii, więc dla zgłodniałych nie zabrakło strefy gastronomicznej. Duży wybór dań w stylu hiszpańskim i meksykańskim  zaoferowały food trucki. Ponadto jak taniec to dużo kropli potu „wylanych” z radością. Aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu należy płyny przyjmować i do tego celu służył drink bar.

Ciekawym punktem programu był zlot nietypowych, rzadkich pojazdów pod patronatem Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów.

Muzyczno-taneczna podróż poprzez Kubę, Meksyk, Chile, Argentynę, Brazylię i Hiszpanię obfitowała w cały wachlarz pozytywnych emocji,  m.in.: czystą radość, zmysłowość, rozkosz, przyjemność, harmonię między muzyką, a partnerem, euforię w sercu.

Jednocześnie stanowi to wspaniałą formę integracji w grupie oraz spontanicznej zabawy.

Relacja: Agnieszka Łyko