W gliwickiej Arenie –  w sobotę 11 stycznia 2020 roku – miała miejsce wyjątkowa pozycja w repertuarze Teatru Studiu Buffo.

Twórcy najlepszego polskiego musicalu Metro przyjechali z grodu nad Wisłą do Areny Gliwice z najnowszym koncertem pt. Hity Buffo.

Artyści zaserwowali przedstawienie przekrojowe, które składało się z najlepszych piosenek z cyklu widowisk artystycznych, pt. „Wieczory Buffo”. Podczas spektaklu można było usłyszeć wiele słynnych utworów różnych narodów – Cygański, Żydowski, Rosyjski, Włoski, Francuski, Amerykański, Latynoski i Brytyjski.

Na scenie nie zabrakło gwiazdy Nataszy Urbańskiej oraz 30 znakomitych artystów warszawskiego teatru.

Orkiestra występowała pod kierunkiem znakomitego Janusza Stokłosy, który oczarował nowymi aranżacjami.

Janusz Józefowicz zaskoczył publiczność wyjątkowymi aranżacjami i brawurową choreografią najbardziej popularnych piosenek. Reżyseria i kształt widowiska nadany przez Janusza Józefowicza powodował, że cała widownia była zaangażowana we wspólną zabawę. Józefowicz prowadził widowisko cały czas balansując na krawędzi w swoich żartach politycznych, społecznych i twórczych. Jednak nie przekraczając granicy dobrego smaku i bawił publiczność do łez.

Była to najfantastyczniejsza podróż do krainy wyobraźni, gdzie po raz kolejny artyści Studio Buffo zadziwili  widownię młodzieńczym wigorem i rozmachem.

Relacja: Agnieszka Łyko