17 i 18 listopada miłośnicy wspinaczki będą mogli podziwiać efektowne pokazy oraz spróbować własnych sił, pod opieką instruktorów, na najwyższej ściance wspinaczkowej w Polsce. Startuje „Chwyciarnia” w hali Arena Gliwice. Wstęp a Dni Itwarte jest wolny.

„Chwyciarnia” znajduje się w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice (ul. Akademicka 50), zajmuje jedną ze ścian Małej Areny. Od 19 listopada rozpoczyna regularne działanie, a już w ten weekend wszyscy chętni będą mogli samodzielnie przetestować najwyższą w Polsce ścianę wspinaczkową.

Zajmuje ona powierzchnię niemal 1000 m2, jej wysokość sięga 19 metrów, a długość dróg sportowych – do 25 metrów. Ściana sportowo-rekreacyjna zawiera część przewidzianą do biegania „Speed Climbing”, w formacie umożliwiającym bicie rekordu świata. Dodatkową ciekawostką jest jedyna w Polsce ścianka gier i zabaw interaktywnych dla dzieci (od 8 r. życia).

17 i 18 listopada miejsce to będzie otwarte dla odwiedzających w godz. od 10.00 do 22.00. W programie Dni Otwartych zaplanowano efektowne pokazy, konkursy z nagrodami oraz zajęcia z animatorami dla najmłodszych. Będzie można również spróbować swoich sił na ścianie, pod okiem instruktorów. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie arenagliwice.com.

Info: gliwice.eu