Damy ognia w Gliwicach, czyli Międzynarodowe Pokazy Pirotechniki i Laserów – Poland Tour 2019

Poskromienie ognia i ujarzmienie światła to najważniejsze kroki w rozwoju cywilizacji. Uczynienie z iluminacji zapierającego dech w piersiach widowiska to domena artystów. Mistrzowie pokazów pirotechnicznych i pogromcy laserów zaprezentują niezwykły teatr ognia w Arenie Gliwice już 27 lipca.

Jeden z największych i najpiękniejszych pokazów w Europie składa się z dwóch, równie atrakcyjnych elementów:

– Międzynarodowych Pokazów Pirotechnicznych będących jednym z największych tego typu przedsięwzięć w Europie. Nad przygotowaniem wyjątkowego spektaklu pracuje grono najlepszych światowych specjalistów w dziedzinie pirotechniki artystycznej. Tysiące ładunków pirotechnicznych, kilometry kabli, precyzyjnie zaplanowany każdy szczegół przekładają się na niesamowite doznania odbiorców.
– World Laser Show, czyli spektakularnego widowiska i pokazu laserowego zrealizowanego przy użyciu sprzętu najwyższej klasy. Niespotykane efekty świetlne, trójwymiarowe obrazy oraz przestrzenne kompozycje wprowadzą widzów w zachwyt.
Nieodłącznym elementem każdego dobrego show jest muzyka, w tym przypadku znakomicie zsynchronizowana z obrazem. Oglądając, ma się wrażenie, że poddające się dźwiękowi światło tańczy.

Dodatkową atrakcją Międzynarodowych Pokazów Pirotechniki i Laserów – Poland Tour 2019 będzie koncert zespołów Proletaryat i Golden Life. Zespoły, legendy polskiego rocka, dodadzą całemu przedsięwzięciu rockowego fasonu.

Strefa widza i trybuny – ważne informacje organizacyjne:
– wstęp jest biletowany,
– najlepszych emocji doświadczysz tylko w specjalnie przygotowanej strefie widza oraz na specjalnie wybudowanych trybunach,
– w dniu prezentacji, w trosce o bezpieczeństwo widzów fragment terenu w okolicach obiektu zostanie na kilka godzin zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego. Szczegóły dotyczące tych utrudnień zostaną podane już wkrótce.

Plan wydarzenia:
– 18.00, Otwarcie bram
– 18.00, Dj Neevald & Jacob A
– 20.00, Koncert GOLDEN LIFE
– 21.20, Konkursy
– 21.20, Teatr Ognia
– 21.50, I Widowisko
– 22.20, Koncert PROLETARYAT
– 23.20, II Widowisko
– 24.00, Zamknięcie bram


Ograniczenia ruchu związane z bezpieczeństwem podczas Pokazów Pirotechnicznych i laser show w Arenie Gliwice.

Już wkrótce Damy Ognia w Gliwicach! Wszystko za sprawą Międzynarodowych Pokazów Pirotechniki i Laserów, będących dziełem najlepszych specjalistów w dziedzinie pirotechniki artystycznej. 27 lipca, duży fragment terenu w okolicach Areny Gliwice zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego. Dlatego jako operator Areny Gliwice, mając na uwadze spokojny przebieg imprezy oraz bezpieczeństwo, przedstawiamy kilka informacji dla mieszkańców i przyjezdnych.

Utrudnienia na drogach

Już od godziny 15.00 nie będzie możliwości wjazdu na ulice: Akademicką, Kujawską. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00, koncertami DJ`ów a pierwsze pokazy wystartują o godz. 21.20. Powyższe ulice będą wyłączone z ruchu do godz. 01:00. Nie będzie możliwości skorzystania z parkingu przy Arenie. Zostanie także ograniczony dostęp do ścieżek w Parku Chrobrego i tras rowerowych w okolicy ul. Akademickiej.

Wykonanie pokazów pirotechnicznych wymaga precyzyjnego przygotowania, przebywanie osób postronnych w pobliżu miejsca prezentacji może nieść ze sobą rozmaite zagrożenia zarówno dla publiczności, jak też dla twórców, a także dla przypadkowych przechodniów. W związku z tym szczególne zasady w tym dniu dotyczą zarówno kierowców, jak i pieszych. Widzowie będą poruszać się wyznaczonymi trasami, a do konkretnych lokalizacji będą kierować plansze i służba informacyjna.

Będzie głośno! Pamiętajcie o czworonogach!

Pokazy będą głośne. Większość np. czworonogów, mieszkających w okolicy odczuje niepokój, niektóre mogą zareagować paniką lub strachem. Warto zatem przygotować się i wiedzieć, w jaki sposób złagodzić ich stan lękowy. Oto kilka podpowiedzi:

  • Dłuższy niż zwykle, bardziej intensywny spacer tego dnia sprawi, że zwierzę będzie mniej impulsywne wieczorem.
  • Zasłonięcie okien w trakcie prezentacji, włączenie spokojnej muzyki lub telewizora (znane dźwięki) uspokoją psa.
  • Jeśli udając się na pokaz pozostawiacie psa w domu, zostawcie mu dużo zabawek, zwłaszcza tych do gryzienia. To odwróci jego uwagę od niepokojących dźwięków.
  • Jeżeli planujecie pozostawić czworonoga pod czyjąś opieką, niech zwierzę ma szansę wcześniej poznać swego opiekuna, a najlepiej, jeżeli pies lub kot zna i lubi (z wzajemnością) tę osobę.
  • Psie legowisko warto jest wyłożyć dodatkowymi kocykami, w których pies będzie mógł się bezpiecznie zakopać. Kot z pewnością sam znajdzie sobie bezpieczne schronienie.
  • Gdy pies się boi, nie należy na niego krzyczeć, ale nie należy też go głaskać. Krzyk spotęguje lęk, natomiast głaskanie nagrodzi, utwierdzi w przekonaniu, że można się poddać lękowi.
  • Jeśli wiecie, że pies będzie się bać, lekarz weterynarii pomoże dobrać środki uspokajające i ustalić dawkę leku dla naszego pupila.

Największy festiwal w Europie!

Międzynarodowe Pokazy Pirotechniki i Laserów to jeden z największych tego rodzaju pokazów w Europie. Niezwykle wymagające pod względem organizacji i zabezpieczenia widowisko zachwyci każdego. Tysiące ładunków, kilometry kabli i najwyższej klasy sprzęt zapewnią widzom emocje i wrażania, które towarzyszą najpiękniejszym światowym festiwalom fajerwerków. Całość uświetni laser show, teatr ognia, muzyka na żywo oraz strefa widza z częścią gastronomiczną. Początek wydarzenia planowany jest na  godzinie 18:00, a chcących uczestniczyć w tym magicznym widowisku zapraszamy na https://bilety.damyognia.pl/index.php/repertoire.html?id=7.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Biuro Targów i Wystaw Poznań Expo, które jednocześnie zastrzega sobie prawo do zmiany programu wydarzenia i ewentualnych zmian w planie wyłączenia dróg z ruchu.

Info: Arena Gliwice