W miniony piątek akademicy z rocznika 2010 rozegrali sparing na Orliku w Knurowie z Kolejarzem Gliwice. Był to drugi sparing rozegrany przez grupę Czerwoną. Wcześniej Akademicy zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Concordii Knurów.

– Było to niezłe spotkanie w wykonaniu chłopaków, choć popełniliśmy sporo indywidualnych błędów przez co straciliśmy kilka niepotrzebnych bramek. Za nami pierwsze mecze po połączeniu z grupą trenera Przesdzinga, chłopcy potrzebują czasu żeby się zgrać. Niedługo rusza liga więc jestem dobrej myśli, że będziemy odpowiednio przygotowani – mówił po meczu trener Pietrek.

– Drużyna APN przeprowadziła kilka bardzo dobrych akcji i zdobyliśmy kilka bramek. Obiektywnie trzeba przyznać, że drużyna Kolejarza była lepsza, lepiej zgrana i popełniająca mniej błędów indywidualnych. W naszym zespole drzemie spory potencjał, jednak potrzeba czasu żeby stworzyć kolektyw. Następna szansa na poznanie siebie nawzajem już w środę 11 marca, gdzie zagramy z MKS Czerwionka-Leszczyny.

W sparingu z Kolejarzem trener Pietrek miał do dyspozycji 17 zawodników.

W sparingu z Kolejarzem zagrali:
Bramkarze: Białas Igor oraz Kopeć Jakub
Zawodnicy z pola: Cichecki Michał‚ Fogel Mateusz, Fogel Wojciech, Kobiołka Tomasz, Kowal Filip, Kowalski Ksawery, Kulik Wiktor, Machulik Cyprian, Marek Filip, Ślęzak Franciszek, Sosinka Albert, Stec Szymon, Zych Krzysztof.

Info: APN Knurów