KnurówNewsySport i rekreacja

APN 2008: Górnik – Korona

Świadkami niezwykle ciekawego widowiska, byli wczoraj podopieczni trenera Adriana Kasprzyka.

Po popołudniowym treningu udali się do Zabrza, gdzie z wysokości trybun obejrzeli mecz XIII kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Koroną Kielce.

Mieliśmy szczęście, gdyż trafiliśmy na bardzo ciekawy, obfitujący w sporą liczbę bramek mecz. Było to dla nas ogromne doświadczenie, móc całym zespołem głośno wspierać i dopingować w meczu mistrzowskim drużynę prowadzoną przez założyciela naszej Akademii – trenera Marcina Brosza.

Ogromnę wrażenie zrobił na nas wypełniony po brzegi stadion. Niektórzy chłopcy mogli już wcześniej zasiąść na krzesełkach Areny Zabrze, a dla niektórych był to „debiut” w roli kibica. Jako szkoleniowiec cieszę się, że moi zawodnicy mogli na własne oczy przekonać się dlaczego prowadzenie w meczu do przerwy, nie powinno przystopować naszego zaangażowania w drugiej części spotkania, jak ważną rolę odgrywa koncentracja. Najlepiej chyba jednak podsumować można wczorajsze spotkanie słowami legendy polskiej piłki- Ś.P Kazimierza Górskiego:
„Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”- opisuje spotkanie trener Adrian Kasprzyk.

„Górnicy” objęli szybki prowadzenie 2:0 lecz na przerwę schodzili już przy wyniku 3:1. Niestety w drugiej części spotkania drużyna gości zepchnęła gospodarzy na ich własną połowę, co w efekcie dało wynik 3:3. Zabrzanie podzieli się punktami, lecz wartym nadmienienia jest fakt, iż Arena Zabrze w dalszym ciągu pozostaje przez inne zespoły w tym sezonie niezdobyta.

Serdecznie dziękujemy klubowi Górnik Zabrze S.S.A za zaproszenie naszej drużyny do aktywnego kibicowania z wysokości trybun. Mecz na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.
Dziękuję również rodzicom- opiekunom, którzy wraz z drużyną udali się do Zabrza.

Info: apnknurow.pl