Sport i rekreacja

APN /2003/ – Polonia Bytom 1-1

Po bardzo wyrównanym spotkaniu APN z rocznika 2003 zremisował dzisiaj na własnym boisku z Polonią Bytom 1-1.

Mecz od początku był szybki i każda ze stron miała swoje okazje strzeleckie. Czasami brakowało odrobiny dokładności innym razem po prostu szczęścia. W 27 minucie świetnie z dystansu uderzył Krzysiu Mechliński jednak jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce bramki bytomian. To co nie udało się w pierwszej połowie, udało się w drugiej. Na nasze nieszczęście to gracze Polonii wyszli na prowadzenie po strzale Szczypińskiego. Akademicy ruszyli do odrabiania strat, raz za razem uderzając na bramkę przyjezdnych. Piłka nie mogła jednak znaleźć drogi do siatki. Dopiero w 61 minucie po świetnym prostopadłym podaniu, Eryk Piszczek wyrównał stan meczu. Do końca spotkania mieliśmy jeszcze dwie „piłki meczowe”. Niestety dwukrotnie świetnie zachował się bramkarz Polonii i sparował uderzenia gospodarzy.

Wszystko wskazuje na to, że walka o najwyższe lokaty w lidze będzie toczyła się do ostatniej kolejki. Kolejne dwa spotkania zapowiadają się arcyciekawie, gdyż podejmiemy kolejno Akademię Pyskowice oraz MSPN Górnik Zabrze zajmujące obecnie lokaty na podium.

APN Knurów (2003) 1-1 Polonia Bytom
Bramki strzelali:
41’ Szczypiński (Polonia) 0-1
63’ Piszczek (asysta Szczepanik) 1-1