Sport i rekreacja

APN 2003 – Concordia Knurów 0:6

Akademicy z rocznika 2003 w dzisiejszym meczu derbowym pewnie pokonali swoich rówieśników z Concordii Knurów 0-6. Faworytem tego meczu byli liderujący w tabeli zawodnicy APN – u.

Gracze Concordii ambitnie przeciwstawiali się atakom gości do 22 minuty kiedy to po dośrodkowaniu Sebastiana Szewczyka bramkę strzałem głową zdobył Mateusz Żylski. Na 0-2 dla Akademii świetnym strzałem z dystansu podwyższył Eryk Piszczek. Kolejne bramki padały dopiero po przerwie jednak na uwagę zasługuje fakt, iż autorem wszystkich czterech trafień był niedawny solenizant Olivier Wiora. Popularny „Wioruś” zrobił sobie tym samym doskonały prezent urodzinowy kompletując hattricka i dorzucając do tej puli jeszcze jedną bramkę.

Podsumowując Akademicy byli w tym meczu drużyną lepszą nie pozwalając biało-zielono-czarnym na stworzenie zagrożenia pod bramką. Zagrali mądrze i cierpliwie czym zbudowali stopniowo przewagę nad drużyną Concordii.

Concordia Knurów 0-6 APN Knurów
Bramki strzelali:
22’ Żylski (asysta Szewczyk) 0-1
29’ Piszczek (asysta Żylski) 0-2
37’ Wiora (asysta Żylski)0-3
58’ Wiora (asysta Guzera) 0-4
64’ Wiora (asysta Piszczek) 0-5
66’ Wiora 0-6 (asysta Mechliński)

Sz. Kaliszewski, M. Nowicki, K. Mechliński, D. Szkatuła, K. Imiołek, O. Wiora, Sz. Soberka, S. Szewczyk, K. Guzera, E. Piszczek, M. Olesiński, T. Sokalla, B. Surówka,M. Żylski, I. Rybicki

Trener: Michał Grodoń
Kierownik Drużyny: Mariusz Nowak

Drużyna Akademii Piłki Nożnej z rocznika 2003 to dobrze zorganizowany team z dużą szansą na awans do II ligi. Drużynę trenuje Michał Grodoń. Kierownikiem drużyny jest Mariusz Nowak.