Apel w MG nr 3 z okazji Dnia Ziemi

0
941

5 maja uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 3 wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Dnia Ziemi, jednocześnie podsumowującym działania szkoły w Zielonym Tygodniu.

Uczniowie klasy 1b zaprezentowali przedstawienie „Fatalna ósemka”, poruszające problem zanieczyszczeń powietrza nad Śląskiem. Publiczność dowiedziała się o źródłach zanieczyszczeń powietrza i gazów cieplarnianych oraz ich wpływie na ludzi i środowisko naturalne.

Organizatorzy mają nadzieję, że przedstawienie skłoniło widzów do głębszej refleksji nad stanem naszego powietrza, a także wpłynie na proekologiczne postawy naszej młodzieży w przyszłości.

W dalszej kolejności podsumowano wydarzenia Zielonego Tygodnia, w którym odbyło się wiele imprez, konkursów i projektów edukacyjnych.

Później odbyła się prezentacja eko – machin latających, wykonanych z materiałów podlegających recyklingowi. Wszystkie eko – machiny prezentowały wysoki poziom twórczy i kunszt artystyczny.

W ostatniej części apelu uczestnicy Konferencji Biomedtech Silesia 2017 oraz powiatowego konkursu „Biologiczna Językiada” zaprezentowali swoje prace.

Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w działania w Zielonym Tygodniu i w obchody Dnia Ziemi należą się serdeczne podziękowania!

Info : https://www.facebook.com/Miejskie-Gimnazjum-nr-3-w-Knurowie-201617-874835532572325/