Gliwice: Politechnika Śląska przystąpiła do programu „Ambasadorowie Kariery UE”.

0
1510

Politechnika Śląska dołączyła do programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) „Ambasadorowie Kariery UE”. W ramach programu studenci Politechniki będą mogli zgłaszać swoje kandydatury jako reprezentantów podejmujących się informowania, a także promocji na swoich uczelniach zatrudniania w europejskich instytucjach. Studia na Politechnice Śląskiej to więc doskonały wybór dla przyszłych studentów. to więc nie tylko nauka ale też możliwość rozwinięcia skrzydeł i zdobycia doświadczenia, które może się przydać podczas poszukiwania przyszłego pracodawcy.

Program Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) od ponad 10 lat cieszy się wśród studentów bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w programie to możliwość zdobycia doświadczenia, które z pewnością pomoże w dalszym życiu zawodowym. Wśród cech, które są najważniejsze dla przyszłych kandydatów dominuje motywacja oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Celem programu dla ambasadorów-studentów w ramach „EU Careers” jest stosowanie innowacyjnych sposobów promocji pracy Metody promocji stosowane przez studentów – ambasadorów w instytucjach europejskich obejmują m.in: udział w targach pracy lub organizacja prezentacji dla studentów, budowanie sieci współpracy pomiędzy uczelniami, aktywną działalność w internecie i mediach społecznościowych, a także pomoc i udzielanie odpowiedzi w ramach pytań dotyczących pracy w strukturach unijnych. Studia na Politechnice Śląskiej to więc nie tylko nauka ale też możliwość rozwinięcia skrzydeł i zdobycia doświadczenia, które może się przydać podczas poszukiwania przyszłego pracodawcy.

 

Autor tekstu: Damian Miara, źródło: materiały informacyjne Politechniki Śląskiej