Akcja: Ratował innych, dzisiaj sam jest w potrzebie! #zbieramynakukusia

0
920

Ratował innych, dzisiaj sam jest w potrzebie! #zbieramynakukusia

 

 

Koledzy z JRG Gliwice zbierają na protezę nogi dla Rafała „Kukusia” Kulawicza i na jego powrót do normalnego życia. Pomóż strażakowi walczyć z nowotworem!

„Rafał, zwany przez nas pieszczotliwie Kukusiem, jest strażakiem z ponad 20-letnim stażem. Do niedawna służył czynnie w JRG Gliwice na stanowisku starszy operator sprzętu, gdzie wykazywał się ogromnym poświęceniem wobec innych i nienagannie wykonywał swoje obowiązki służbowe. Nikt nie przypuszczał, że prozaiczny ból kolana zapoczątkuje lawinę zdarzeń, które całkowicie zmienią życie Rafała i jego rodziny, a nas – kolegów ze zmiany służbowej – zmotywują do działania na rzecz ratowania zdrowia naszego dobrego kolegi…

Rafał jest naszym towarzyszem broni, dzieli z nami sukcesy i smutki służby, jest po prostu jednym z nas. A my – strażacy JRG Gliwice – nie zostawiamy swoich kolegów w potrzebie. Razem zrobimy wszystko, żeby Kukuś wrócił do normalnego życia, znowu głośno się śmiał (tak jak tylko on potrafi) i cieszył dniem codziennym. Dlatego prosimy o pomoc – Twoje wsparcie daje nadzieję!

U Rafała zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości długiej kończyny dolnej. Chemioterapie AP i IE nie przyniosły oczekiwanej poprawy, pojawiły się przerzuty do płuc, węzłów chłonnych miednicy i otrzewnej. Niestety konieczna była amputacja nogi prawej na wysokości uda…

 

W tej chwili Kukuś dochodzi do siebie w domu, walka trwa nadal, bo przeciwnik nie daje za wygraną. Otoczony opieką żony i dwóch córek nie przyjmuje do wiadomości przegranej. Tak jak i my. Dlatego tą zbiórką chcemy wesprzeć Rafała i jego rodzinę w tej nierównej walce, aby jak tylko jego stan się poprawi, pozyskane środki przeznaczyć na zakup protezy i niezbędną rehabilitację. Szczerze liczymy na Waszą pomoc!”

Przyjaciele Kukusia

#zbieramynakukusia

Zbiórka pieniędzy dostępna jest pod poniższym linkiem:

https://www.siepomaga.pl/rafal-kulawicz?fbclid=IwAR2EoSTq0N7KgkULcUVNWwL99hlHQ8WlYFt5Ke4OZLeoNC91OXKMGOVxRAw