Aeroklub Gliwice: Postanowienie NOWOROCZNE! AGL inspiruje!

0
865

Panie i Panowie – mamy pomysł na noworoczne postanowienie dla wszystkich Waszych odbiorców. CEL – nauczyć się latać!

Rozpoczęcie przygody z lotnictwem będzie możliwe już w styczniu. Aeroklub Gliwicki zaprasza na podstawowe szkolenia: szybowcowe i samolotowe.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w siedzibie gliwickiego aeroklubu 11 stycznia (piątek) 2019 roku o godz. 18.00, a pierwsze zajęcia 19 stycznia (sobota). W trakcie spotkania zostaną omówione dokładne założenia obydwu szkoleń, czyli: podstawowego szkolenia szybowcowego i podstawowego szkolenia samolotowego.

– Obydwa kursy zaczynają się teorią. W planach jest 65 godzin zajęć dla kursantów szybowcowych i 100 godzin dla samolotowych – mówi Andrzej Duszyński, kierownik wyszkolenia w Aeroklubie Gliwickim. – W trakcie wykładów omawiamy przepisy prawa lotniczego. Poznajemy ogólną wiedzę o samolocie czy szybowcu. Rozmawiamy m.in. na tematy roli człowieka w lataniu: jakie ma możliwości, a jakie ograniczenia. Poznajemy procedury operacyjne, zasady łączności i zagadnienia z zakresu meteorologii – dodaje Andrzej Duszyński.

Zajęcia prowadzone będą w weekendy – soboty i niedziele, zgodnie z rozpisanym grafikiem.

Po ukończeniu teorii i zdaniu egzaminu wewnętrznego – można (lub nie) przystąpić do szkolenia praktycznego – czyli do drugiego etapu kursu – zarówno w przypadku szkolenia szybowcowego, jak i samolotowego.

– Warto pamiętać, że nabyta wiedza teoretyczna po zdanym egzaminie ważna jest przez okres 12 miesięcy. To ważna informacja zwłaszcza dla osób myślących w dłuższej perspektywie o szkoleniu praktycznym – podkreśla szef szkolenia w Aeroklubie Gliwickim.

Dokładne założenia obydwu kursów zostaną omówione na spotkaniu informacyjnym, na które serdecznie zapraszamy.

***

W załączeniu wypowiedź Andrzeja Duszyńskiego – kierownika wyszkolenia w Aeroklubie Gliwickim na temat szkoleń prowadzonych przez AGL i warunków, które osoba szkolona powinna spełniać.

Wszelkie dodatkowe informacje na stronie: www.aeroklub.gliwice.pl

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy ODLOTOWEGO ROKU, AGL.