Knurów: Wygrana nie przyszła łatwo

MTS Knurów odniósł drugie zwycięstwo z rzędu w bieżącym sezonie. Piłkarki z Knurowa pokonały dzisiaj przed własną publicznością zespół ULKS Bogdańczowice 4:0. Hattrickiem w tym spotkaniu popisała się Katarzyna Kelner, a jedno trafienie zanotowała Roksana Kryspin.

Nie było to piękne widowisko. Drużyna gości w głównej mierze skupiła się na bronieniu dostępu do własnej bramki, a knurowianki przez długi czas nie potrafiły przebić się przez solidną obronę rywalek. W pierwszej połowie najlepszych okazji nie wykorzystała Zdechovanova, która głową starała się pokonać Jańczyk oraz Botor próbując uderzeniem z dystansu zaskoczyć bramkarkę z Bogdańczowic lecz bez powodzenia.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. MTS na różne sposoby starał się rozmontować defensywę rywalek. W 64. Kelner zdecydowała się na indywidualną akcję, ale piłka po jej strzale odbiła się od słupka. 60 sekund później napastniczka zespołu gospodarzy mogła cieszyć się z gola. Raszewska egzekwowała rzut wolny i posłała futbolówkę w pole karne, tam najlepiej zachowała się Kelner, która z bliskiej odległości pokonała Jańczyk.

Ta sama zawodniczka minutę później mogła zdobyć kolejnego gola, ale będąc w sytuacji „sam na sam” nie trafiła w światło bramki. W 71. minucie drużyna MTS-u podwyższyła prowadzenie, a składną akcję wykończyła Kryspin. Zespół gospodarzy w dalszym ciągu atakował i został za to nagrodzony dwoma trafieniami autorstwa Kelner, która tym samym skompletowała hattricka. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale fantastyczny strzał Zawadzkiej w świetnym stylu obroniła bramkarka Bogdańczowic.

MTS Knurów po czterech rozegranych kolejkach ma na swoim koncie siedem punktów i znajduje się w górnej połowie ligowej tabeli.

MTS Knurów – ULKS Bogdańczowice 4:0 (0:0)
1:0 – Kelner 65′
2:0 – Kryspin 71′
3:0 – Kelner 80′
4:0 – Kelner 87′

MTS: Soczyńska – Raszewska, Pluta, Wołczyk – Kryspin (85′ Kluczniok), Nowosielska, Botor (85′ Mandrela), Zawadzka (89′ Kozielska), Polk – Zdechovanova, Kelner.

Bogdańczowice: Jańczyk – Henkiel, Kula, Adaszyńska, Olejnik – Konefał (73′ Stemplewska), Bociek, Ładucha, Jantczak, Garbicz – Prymachenko (82′ Begar).