PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Mecz można było wygrać, przegrać i zremisować. Naprzód 2:3 Tęcza Wielowieś

Pierwsza drużyna naszego klubu zainaugurowała rozgrywki 2019/2020 od spotkania I rundy Jatta Pucharu Polski, w którym na własnym boisku podejmowała występującą w okręgówce Tęczę Wielowieś.

Mimo że rywal występuje o klasę wyżej, to pierwsze dwie doskonałe okazje stworzył sobie nasz zespół, jednak nie udało się pokonać bramkarza rywali. Kolejne minuty należał do bardzo wyrównanych, na boisku nie było widać, że oba zespoły występują w innych klasach rozgrywkowych, jednak na sytuację bramkowe Naprzodu, doskonałymi dwiema odpowiadają goście, z odrobiną szczęścia piłka nie wpada do naszej siatki.

W 41 minucie po prostej stracie w środku pola, w sytuacji sam na sam z Szulcem staje napastnik rywali i nie pozostawia szans naszemu bramkarzowi, 0:1.

Na nasze szczęście na gola wyrównującego nie trzeba było długo czekać, bo w ostatniej akcji pierwszej połowy Patryk Niebrzydowski podaje do Michała Zielińskiego, a ten z zimną krwią umieszcza piłkę w siatce Tęczy. Po golu nasi zawodnicy zrobili kołyskę dla niespełna dwumiesięcznej córki Filipa Dudziaka.

Druga połowa nie rozpoczyna się najlepiej dla naszego zespołu. Eksperymentalnie ustawiony na środku obrony Bartosz Kluger fauluje w polu karnym wprowadzonego po przerwie napastnika rywali, a w 55 minucie przeciwnicy pewnie zamieniają jedenastkę na gola.

W 60 minucie kolejne nie najlepsze zachowanie naszych stoperów wykorzystują rywale i podwyższają prowadzenie na 1:3.

Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej części, spotkanie należało do wyrównanych, a z kilku niezłych sytuacji Naprzodu, gola udało się zdobyć w 74 minucie, po tym, jak Paweł Madej zagrał wzdłuż bramki, a całą akcję umieszczeniem piłki w siatce zamknął debiutujący w drużynie seniorów 17-letni Grzegorz Przybyła.

W końcówce Naprzód szukał gola wyrównującego, a rywale po kontrach chcieli zamknąć mecz. Ostatecznie żadna bramka już nie padła, a nasz zespół zakończył zmagania w Pucharze Polski na pierwszej rundzie. Mimo wszystko, po tym, jak zaprezentowali się nasi gracze (bez kliku podstawowych zawodników) na tle rywala z okręgówki, można być optymistycznie nastawionym do inauguracji Majer A klasy.

Naprzód Żernica – Tęcza Wielowieś 2:3 (1:1)