Sport i rekreacja

25 lat „halówki”

Dokładnie 29 września 1990 roku rozegrany został pierwszy mecz Knurowskiej Ligi „Szóstek” Piłkarskich, w którym spotkały się Kamerun i FC Diament. Od tego wydarzenia minęło 25 lat, a liga, która zmieniła swoją nazwę, organizatora i grana jest w hali, ciągle jest ważną częścią sportowego życia Knurowa. Pomimo upływu ćwierćwiecza nadal grają w niej zawodnicy, którzy zdzierali nie tylko buty, ale i własne kolana na asfaltowych nawierzchniach knurowskich szkół podstawowych nr 1, 5, 6 i 7.

Dla upamiętnienia tej rocznicy oraz wkładu ligowych weteranów w rozwój ligi i całego futsalu w naszym mieście, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie zorganizował towarzyski mecz pomiędzy Reprezentacją Zasłużonych Zawodników MLPNH i Reprezentacją Gliwickich Oldbojów, grających pod szyldem Ivetu. Renomowany przeciwnik naszpikowany był nazwiskami byłych reprezentantów Polski w futsalu. Byli to  m.in. Szymon Maksym, Adrian Łągiewka, Błażej Korczyński, czy też znani z występów z dużych boisk Adam Kryger i Edward Ambrosiewicz.

Choć mecz miał charakter towarzyski oba zespoły potraktowały go bardzo poważnie. Pierwsza część spotkania (grano 3 x 20 minut) zakończyła się prowadzeniem knurowian 2:1. W drugiej gliwiczanie przyspieszyli grę, rozegrali kilka koronkowych akcji i wyszli na prowadzenie 5:2. Trzecie 20 minut to początkowe zwiększanie prowadzenia przez Ivet, ale w ostatnich 5 minutach Reprezentacja MLPNH zdobyła się na zryw i grając z lotnym bramkarzem niemal dogoniła rywala przegrywając ostatecznie 8:9.

Reprezentacja MLPNH w Knurowie – Ivet Reprezentacja Gliwic 8:9 (2:1, 0:4, 7:4)

Knurowscy weterani zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami i dyplomami, a obie drużyny otrzymały medale i puchary. W uroczystości uczestniczyli Zastępca Prezydenta Miasta Knurowa Piotr Surówka (dawniej zawodnik zespołów PSV i Rancho Senior), Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jerzy Pach, Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki, Rekreacji i Promocji Zdrowia Joachim Machulik oraz gospodarz – Dyrektor MOSiR Krzysztof Stolarek.