PilchowiceSport i rekreacja

Żernica: Niski wymiar kary. Tempo 0:3 Naprzód

W 6.kolejce Majer A klasy nasi seniorzy grali na wyjeździe z czerwoną latarnią ligi drużyną Tempo Paniówki. Przed meczem wiadomo było, który zespół będzie faworytem, jednak wiedząc, jak wyglądało ostatnie spotkanie gospodarzy, nasza drużyna nie mogła zlekceważyć przeciwnika i dopisać sobie trzech punktów jeszcze przed meczem.

Od początku spotkania Naprzód przejmuje inicjatywę nad boiskowymi poczynaniami. Już w 5 minucie wychodzimy na prowadzenie, dośrodkowanie Łukasza Balon w pole karne z prawego skrzydła przelatuje wzdłuż bramki, a akcję na dalszym słupku zamyka Paweł Madej, otwierając wynik spotkania.

W kolejnych minuta na bramkę gospodarzy raz po raz lewą i prawą stroną suną ataki naszej drużyny, jednak drugiego gola zdobywamy po szybko rozegranym rzucie rożnym z prawej strony. Akcja Ł.Balon – Czyżewski – Maj sprawia, że ten pierwszy wbiega w pole karne, zagrywa futbolówkę wzdłuż bramki, a akcje w analogiczny sposób jak w przypadku gola Madeja zdobywa Tomasz Sokołowski, 21 minuta 0:2.

W 32 minucie podwyższamy wynik spotkania, kolejna akcja prawą stroną boiska, tym razem to Paweł Madej wbiegł z piłką w pole karne, zagrywa ją wzdłuż bramki, a piłkę do własnej siatki pakuje gracz gospodarzy.

Po tym golu byliśmy świadkami incydentu na trybunach, nagle na obiekt w Paniówkach wpada kilku kiboli w kominiarkach i atakują siedzącego w szaliku zabrzańskiego Górnika kibica gospodarzy. Kilkukrotnie go uderzają, po czym zabierają szalik i uciekają.

Wracając już do prawdziwego sportu, kilka minut przed przerwą jeden z nielicznych wypadów rywali pod naszą bramkę w pierwszej część spotkania, kończy się jedenastką za zagranie ręką przez naszego kapitana Grzegorza Łajszczaka, całe Paniówki liczyły na pierwszego gola w sezonie, jednak intencję strzelającego wyczuwa Andrzej Pielecki i popisuję się świetną interwencją (niestety problemy techniczne sprawiły, że kamery Naprzód TV nie zarejestrowały tej parady). Do przerwy 0:3

W drugiej połowie jeszcze częściej niż w pierwszych 45 minutach zagrażamy zespołowi Tempa. Niestety nasza nieudolność pod bramką przeciwnika sprawia, że kreujemy na bohatera drugiej część meczu bramkarza z Paniówek. Raz za razem nasza drużyna marnuje fantastyczne sytuacje na podwyższenie wyniku. Po przerwie Andrzej Pielecki raz musiał się wykazać między słupkami naszej bramki. Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem Naprzodu 3:0.

Tempo Paniówki – Naprzód Żernica 0:3 (0:3)

protokół meczowy

• 5 min. 0:1 – Paweł Madej (as. Łukasz Balon)
  • 21 min. 0:2 – Tomasz Sokołowski (as. Łukasz Balon)
  • 32 min. 0:3 – Mateusz Szarla sam. (as. Paweł Madej)

Żółte kartki: 83 min. Daniel Bartoszek – 49 min. Jakub Czyżewski, 87 min. Bartosz Kluger

Czerwone kartki: –

Tempo: Marek Piecha – Artur Kuzia, Mateusz Szarla, Dawid Pupkowski, Arkadiusz Oryga, Dawid Kaczmarczyk (46 min. Robert Kosiński), Adam Kozłowski (46 min. Krzysztof Mijacz), Marcin Herisz, Mateusz Roj (60 min. Kamil Duda), Daniel Bartoszek, Robert Jachnik (K) (75 min. Wojciech Falkus)

Ławka rezerwowych: Daniel Walaszek, Jakub Szary

Trener: Krzysztof Tumidajewicz

Naprzód: Andrzej Pielecki – Patryk Niebrzydowski (46 min. Bartosz Kluger), Paweł Kober, Grzegorz Łajszczak (K), Krzysztof Balon, Tomasz Sokołowski (72 min. Łukasz Nowak), Jakub Czyżewski, Adrian Kominiak (86 min. Patryk Michalec), Kamil Maj (80 min. Jakub Borkowski), Paweł Madej (46 min. Łukasz Kowalski), Łukasz Balon (75 min. Łukasz Borkowski)

Ławka rezerwowych: Rafał Russin

Trener: Krzysztof Orzeszek