GierałtowiceSport i rekreacja

28 października 2016r odbył się XV Międzynarodowy Turniej Bokserski o puchar Prezydenta miasta Rybnika im. Józefa Cyrana.

Udział wzięło 28 klubów w tym ekipy z Czech, Słowacji, Kosowa oraz reprezentanci klubów z Polski.
Gardę Gierałtowice w tych zawodach reprezentował w kategorii wiekowej Kadet waga 66 kg Remigiusz Skoczyński i juniorzy waga 60 kg Mateusz Wuzik, waga 69 kg Tomasz Otworowski i waga 81 kg Marcin Trybalski.

Remigiusz Skoczyński w w swojej kategorii wagowej nie miał przeciwnika i trener w porozumieniu z zawodnikiem zdecydował się przenieść go do wagi 70 kg i tam skrzyżował rękawice z aktualnym Mistrzem Czech zawodnikiem BC Ostrava Dominikiem Gloser .Po bardzo wyrównanej walce zwyciężył mocniejszy fizycznie Czech 3-0.

Mateusz Wuzik stanął naprzeciw Mistrza Polski z Krakowa zawodnika Spartana Knurów Damiana Durkacza. Walkę wygrał zawodnik z Knurowa w 2 rundzie przez TKO.

Tomasz Otworowski spotkał się z silnym zawodnikiem klubu BC Ostrava Milanem Ruckaufem .
Walkę wygrał Tomek Otworowski 3-0.

Ostatni do ringu w sobotni wieczór wszedł Marcin Trybalski jego rywalem był zawodnik Akademii Boksu Roberta Gortata Bartosz Głowacki walkę wygrał zawodnik Gardy 3-0.

Miło nam poinformować że KS Garda Gierałtowice zdobyła Puchar za zajęcie trzeciego miejsca w punktacji drużynowej. Pierwsze miejsce zajęła drużyna RMKS Rybnik drugie Shogun Mysłowice.