GierałtowiceSport i rekreacja

Wojna na piony i figury – Szachowy turniej GOK Gierałtowice

Wczorajj w Gminnym Ośrodku Kultury w Gierałtowicach rozegrano turniej szachowy, w którym rywalizowały dzieci uczęszczające tutaj na zajęcia szachowe. Szybkie tempo partii (po 10 minut dla zawodnik) oraz krótki dystans (5 rund) sprawiły, że emocji nie brakowało.

Szachową armią pionów i figur najlepiej dowodził ZYGMUNT AUGUSTOWSKI i to on został zwycięzcą turnieju, zdobywając 4,5 pkt. z 5 możliwych. Miejsce drugie zajął MACIEJ SOBOTA – 4 pkt., trzeci (po dogrywce) był KRZYSZTOF ANDRYSZCZAK – 3,5 pkt. Tyle samo punktów zdobył sklasyfikowany na miejscu czwartym PATRYK ROŻEK. A oto miejsca pozostałych graczy: V-VI m – Milena Grelak i Filip Augustowski (po 2,5 pkt.), VII-VIII m – Łukasz Kozik i Jakub Boczek (po 2 pkt.), IX-X m. – Maciej Augustowski i Dawid Bogusz (po 1,5 pkt.) i m XI – Paweł Bogusz.

Podsumowanie turnieju odbyło się tuż po ostatniej rundzie. Nie zabrakło w nim miłych akcentów – wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki
a trzech najlepszych graczy dodatkowo puchary. Gratulacje zawodnikom złożyli m.in.: dyrektor GOK Piotr Rychlewski oraz trener Robert Nocoń.