KnurówNewsySport i rekreacja

UKS Gamów – Concordia Knurów 1:6 (0:3)

To był historyczny dzień naszego Klubu. Po raz pierwszy w ligowym boju, koszulkę z herbem Concordii założyła drużyna kobiet. Na inauguracyjne spotkanie podopieczne Dariusza Szkatuły udały się do Gamowa. Chyba nie można sobie wymarzyć lepszego początku sezonu jak ten w wykonaniu naszych pań. Wygrana aż 6:1 w spotkaniu wyjazdowym i pewne trzy punkty do ligowej tabeli, a dziewczęta zapowiadają, że to dopiero początek, a strzelanie bramek to ich hobby!
Nasze pomarańczowo-czarne zawodniczki od pierwszych minut narzuciły swój styl gry i praktycznie przez całe spotkanie dominowały na boisku, nie na wiele pozwalając miejscowym zawodniczkom. Worek z bramkami rozwiązała już w 3min. gry Anna Drewięga, która piastowała rolę kapitana drużyny. Upłynęło zaledwie 7min. i za sprawą Sabiny Nowosielskiej wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. Wynik pierwszej połowy ustala Basia Iwańska, strzelając bramkę na 4min. przed jej zakończeniem. Zawodniczki UKS-u grające w żółtych strojach niewiele miały do powiedzenia w pierwszej części gry, a strzegąca naszej bramki czternastoletnia Aleksandra Potaczek z piłką znała się praktycznie tylko z widzenia.
Obraz gry w drugiej części spotkania niewiele się zmienił, wprawdzie nasza bramkarka kilkakrotnie (już osobiście) zapoznała się z futbolówką. Zawodniczki miejscowych częściej, niż to miało miejsce w pierwszej połowie, wchodziły z piłką w naszą strefę obronną. Ich akcje jednak kończyły się przeważnie na udanych interwencjach naszych obrończyń. Kilkakrotnie też udało im się wywalczyć rzut rożny i nawet po jednym z nich zdobyły bramkę honorową w 75min. Nim jednak tą bramkę zdobyły, nasze dziewczyny uczyniły to wcześniej dwukrotnie. Najpierw Patrycja Biadacz w 54 minucie, a następnie swoją drugą i piątą w meczu bramkę zdobyła Barbara Iwańska (bezpośrednio z rzutu wolnego). Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:5, Natalia Spendel trafia do siatki rywali w doliczonym czasie gry i ustala wynik spotkania na 1:6.
Kobieca drużyna Concordii Knurów zagrała więc na „6” i jako jedyna spośród naszych drużyn seniorskich zgarnęła na inaugurację pełną pulę. Upalne południe, żar lejący się z nieba i potworne zmęczenie nie przeszkodziły im w radosnym tańcu zwycięstwa po którym z uśmiechami na buzi schodziły do szatni. Zza okien dało się słyszeć wspólne śpiewy, a nie mogło również zabraknąć hitu piłkarskich szatni czyli „Przez twe oczy zielone”. Już dziś nie możemy się doczekać Waszego występu przed własną publicznością w Knurowie – czekamy na Was i dziękując za dziś życzymy kolejnych sukcesów!

Concordia Knurów: Aleksandra Potaczek, Dominika Czekała, Natalia Kleta, Anna Drewięga (kap.), Sabina Nowosielska (58 Adrianna Czech), Agnieszka Ochota, Roksana Olszak, Natalia Spendel, Barbara Iwańska, Justyna Wanat (58 Daria Szczygielska), Patrycja Biadacz.

1:6 -80+1min. Natalia Spendel

Skład drużyny to mieszanka młodości z rutyną. Paniom wprawdzie nie wypomina się metryki, ale że wszystkie są młode i piękne przeto chyba się nie obrażą. Najbardziej rutynowana zawodniczka w naszej drużynie obchodziła w tym roku jubileusz 33 pięknych wiosen, najmłodsza dopiero skończy w tym roku 14 lat! – Obie strzeliły dziś bramki.