Stalmet walczył do końca – wyniki 10 kolejki MLPNH w Knurowie

Teraz drużyny grające w Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej rozegrały ostatnią w tym roku serię spotkań, w której najciekawszym meczem był pojedynek Teamu Stalmet z Tritechem. Zespół Dariusza Flisa szybko objął prowadzenie i chyba zbytnio uśpiło to jego czujność, bo po kilku minutach i dwóch szybkich kontratakach Tritech prowadził już 2:1. Wynik ten utrzymywał się przez kolejne dwadzieścia minut, aż wreszcie „Stalowi” dopięli swego i wyrównali. W ostatnich trzech minutach oba zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce. Najpierw akcja Tritechu zakończyła się samobójczym trafieniem jednego z zawodników Teamu Stalmet, a na 30 sekund przed końcem Arkadiusz Suchiński ponownie dał Stalmetowi wyrównanie w akcji z udziałem lotnego bramkarza. Ostatecznie obie strony pogodził remis, który nikogo nie urządza, a który z zadowoleniem przyjęły IPA i Vibovit.

Obrońcy tytułu dość długo rozkręcali się w meczu z Bud-Expertem, a ich akcje w pierwszej połowie toczyły się w wolnym tempie. Dopiero przed przerwą lider wyszedł na prowadzenie, a w końcówce powiększył przewagę. Wygrana mogła być wyższa, ale Krzysztof Szymanik obronił dwa rzuty karne wykonywane przez przeciwnika.

Zajmujący drugie miejsce Vibovit miał spore problemy z TKKF-em przegrywając po kwadransie 0:2. W drugiej połowie liczniejsza kadra wicelidera przeważyła szalę na jego korzyść, ale pewny wygranej Vibovit mógł być dopiero w ostatniej minucie gry, kiedy to zdobył trzy bramki.

Teraz w rozgrywkach nastąpi trzytygodniowa przerwa, a w Nowym Roku 9 stycznia na początek spotkają się Paderek Team z Vibovitem, Bud-Expert Team z TKKF Mistral Intermarche, a Team Stalmet z IPA Knurów.