SKAT POD ZAMKIEM

0
1581

Blisko stu zawodników ze Śląska i Opolszczyzny, w tym jedna kobieta, wzięło dzisiaj udział w IV Turnieju Skata Sportowego o Puchar Oberży Czarny Koń w Chudowie. O trofeum rywalizowano w pięknym plenerze chudowskiego zamku i oberży.

W turnieju najlepiej radził sobie Józef Myrczik (Szombierki Bytom), który pewnie zbierał lewy, zdobył 2202 punkty i wygrał zawody. Na podium stanęli także Ludwik Miarka (SK Wyry) 2113 pkt. i reprezentant gospodarzy Piotr Pacholczyk (Jedność Przyszowice) 2111 pkt. Trójka ta odebrała puchary, nagrody pieniężne i gratulacje z rąk Tadeusza Żogały – kierownika sekcji skata Jedności Przyszowice i Bogusława Łożyńskiego – właściciela

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 4 do 16 również nie pojechali do domu z pustymi rękami. Dzięki wsparciu sponsorów organizatorzy uhonorowali ich nagrodami pieniężnymi. A oto czołówka turnieju, która znalazła się tuż za podium: 4. miejsce Józef Pieczka (Jedność Przyszowice), 5. Leszek Maciaszek (Pokój Ruda Śl.), 6. Henryk Sikora (SAKOP 4 Asy Bytom).

info: Wieści Gminy Gierałtowice