GierałtowiceKnurówRegionSport i rekreacja

Przyszowice: XIV Turniej Skata Sportowego o Puchar Starosty Gliwickiego

4 listopada o godzinie 10.00 rozpoczął się w gmachu OSP Przyszowice XIV Turniej Skata Sportowego o Puchar Starosty Gliwickiego. Na starcie tegorocznych zawodów stanęło 88 zawodników.
    Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach; drużynowa do której zaliczane są wyniki zawodników Gmin Powiatu Gliwickiego, zaś w klasyfikacji indywidualnej obowiązywała zasada turnieju otwartego.
Otwarcia tegorocznych zawodów dokonał Starosta Powiatu Gliwickiego pan Waldemar Dombek.
Prezes Sekcji Skata Sportowego LKS Jedność Przyszowice Tadeusz Żogała, na krótko przed rozpoczęciem zawodów, wyjaśnił zasady gry i wymogi regulaminowe. ( ciekawostką niech będzie to, że w tej dyscyplinie sportu informował prezes, sędziowie także mają prawo do egzekwowania żółtych i czerwonych kartek).
Zawody oraz część oficjalną prowadził:  Radny Powiatu Gliwice Winfryd Ficoń, Prezes Sekcji Skata Sportowego LKS Przyszowice pan Tadeusz Żogała oraz Janusz Papkala, pełniący na czas zawodów obowiązki sędziego technicznego dbali o regulaminowy przebieg turnieju.

WEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Należy dodać, że zarówno Prezes pan Żogała jak pan Papkala są członkami Polskiego Związku Skata Sportowego.
W części oficjalnej zawodów głos zabrali: Wójt Gminy Gierałtowice dr Joachim Bargiel oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego pan Andrzej Frejno.
Na zwycięzców czekały nagrody w postaci pucharów, dyplomów i wyróżnień.
Nagrodę specjalną „Najstarszy Szkaciorz” otrzymał pan Adamski Jan Gliwice, z wynikiem końcowym 1495 pkt.
Najlepszym szkaciorzem Powiatu Gliwickiego został pan Krzysztof Pilny
Puchary
Miejsce I Grzywczak Piotr Zabrze 3307 pkt.
Miejsce II Klima Piotr Zabrze 3246 pkt.
Miejsce III Noga Krzysztof Łaziska Górne
Miejsce IV Sikora Henryk Bytom 2844pkt.
Miejsce V Pilny Krzysztof Gierałtowice 2709 pkt.
Miejsce VI Kolonko Grzegorz Łaziska Górne 2705 pkt.

Jeżowski Zbigniew Rudziniec2350 pkt.
W klasyfikacji drużynowej miejsce I przypadło reprezentacji Gierałtowic z wynikiem 9616 pkt. Miejsce II zajęła reprezentacja Rudzińca 9046 pkt. Pilchowice zajęło miejsce III z wynikiem 7664 pkt.
Miejsce IV zajęła reprezentacja Knurowa 7493 pkt.
Miejsce V przypadło Pyskowicom 5434 pkt.. Toszek z 5415 punktami zajął miejsce VI, Sośnicowice wywalczyło VII miejsce. Na miejscu VIII uplasowała się reprezentacja Wielowsi z wynikiem 1012 pkt.

Zawody zostały objęte patronatem Starostwa Powiatowego z Gliwic oraz Wójta Gminy Gierałtowice.