Porażka dziewcząt i horror z happy endem chłopców!

W finale rejonowym w piłce koszykowej nasza drużyna dziewcząt zakończyła swoje zmagania przegrywając z koleżankami z Gim nr 8 z Gliwic Łabęd 33-12 .

Początek spotkania układał się zgodnie z planem i po pierwszej kwarcie dziewczęta prowadziły 8-7, niestety w 3 następnych kwartach w grę naszych dziewcząt wkradło się dużo nerwów w efekcie czego to koleżanki z Łabęd będą reprezentować nasz rejon w zawodach wojewódzkich.
Skład dziewcząt: Paulina Biskup (6 pkt.), Rozalia Olejniczak (6 pkt.), Joanna Bismor, Nadia Częścik, Julia Kopiec, Nikola Kwietniowska, Sabina Nowosielska, Aleksandra Potaczek, Kamila Starzyńska, Bożena Wojtanowska.

Drużynę dziewcząt przygotowywała pani mgr Aleksandra Żymełka.

Niezwykły mecz rozegrali chłopcy, którzy zafundowali sobie i wszystkim obserwatorom nie lada emocje.
Po pierwszej słabszej i nieskutecznej kwarcie nasi uczniowie przegrywali 14-6. W drugiej był remis 13-13 i był to zwiastun niezwykle emocjonującej końcówki. W 3 kwarcie wygraliśmy 8-4 a w czwartej przegrywaliśmy 7 punktami na ok 50 sekund przed końcem meczu. Wtedy to losy spotkania odwrócił Damian Godula, który popisał się efektownymi odbiorami oraz skutecznymi rzutami z akcji oraz z rzutów osobistych co doprowadziło do remisu i w konsekwencji do dogrywki, w której nasi chłopcy przechylili
szalę zwycięstwa na nasza korzyść ostatecznie zwyciężając 48-43.

Skład chłopców:
Szymon Tobiasz (20 pkt.), Damian Godula (14), Jacek Nowak(8), Grzegorz Nowak(6), Tomasz Gontarewicz, Dawid Kocięba, Bartosz Majewski, Jonatan Pacek, Kacper Pacholczak, Piotr Romańczuk, Szymon Maśliński.

Warto również dodać,że podczas meczu wspierał nas mianowany na asystenta trenera nasz absolwent i mistrz basketbala Szymon Wąsik 🙂