MOSiR Knurów: TKKF poczeka na podium – wyniki 18 kolejki Knurowskiej Ligi Futsalu

Wszystko wskazuje na to, że drużynie TKKF Mistral Intermarche nie uda się w tym sezonie stanąć na podium rozgrywek Knurowskiej Ligi Futsalu. We wczorajszym spotkaniu z Vibovitem po raz kolejny triumfowało doświadczenie dziesięciokrotnych mistrzów Knurowa, którzy po kwadransie prowadzili już 3:0. TKKF nie dał za wygraną i strzelając dwa gole utrzymywał wynik „na styku” prawie do końca meczu, jednak w ostatniej minucie dwa gole weteranów: Michała Bagińskiego i Łukasza Pilca rozstrzygnęły mecz. Tym samym Vibovit oddalił się od swojego wczorajszego rywala na odległość trzech punktów i zachował szanse na wicemistrzostwo. Ekipa TKKF-u natomiast ma jeszcze teoretyczne szanse na trzecią lokatę, ale nie dość, że musi pokonać w najbliższym spotkaniu Gesanet, to liczyć jeszcze na porażkę Apteki bądź Vibovitu z niżej notowanymi rywalami. Dodajmy, że po raz ostatni TKKF znalazł się na ligowym podium w 2014 roku, ale stawał tam już 9 razy w swojej historii.

Wspomniany Gesanet wygrał po raz 15. w tym sezonie i przedłużył swoją passę meczów bez porażki. Drużyna Dariusza Flisa prowadząc 4:1 rozluźniła się aż zanadto i w drugiej połowie Przychodnia Prognostic doprowadziła na 5 minut przed końcem meczu do remisu. Dopiero taki obrót sprawy podziałał mobilizująco na lidera, który w końcówce strzelił młodzieży jeszcze trzy gole.

W trzecim spotkaniu Apteka Św. Barbary Tritech pokonała Bud-Expert Team. W spotkaniu tym ponownie błysnął skutecznością Przemysław Jędrzejczak strzelając 6 goli. Drużyna Wojciecha Górki odpocznie za tydzień, a potem zagra o wicemistrzostwo z Vibovitem.

Statystycznym wydarzeniem wczorajszej kolejki było strzelenie 500. gola w karierze przez Roberta Kasińskiego. Zawodnik Vibovitu, występujący w tych rozgrywkach od 1990 roku, jest najskuteczniejszym piłkarzem w historii ligi i jak sam zapowiada, jego celem jest 1000 goli. Przy okazji podamy jeszcze czołówkę graczy z największą ilością goli w lidze (stan na dzień 20.3.2018):