KnurówSport i rekreacja

MOSiR Knurów: Mistrz rozpoczął od porażki

W drugiej kolejce Knurowskiej Ligi Futsalu po raz pierwszy w tym sezonie na parkiet wybiegli piłkarze Vibovitu. Obrońcy tytułu mistrzowskiego na „dzień dobry” zmierzyli się z mającym wysokie aspiracje Gesanetem. W składzie Vibovitu pojawili się m.in. dwaj byli zawodnicy IPA Knurów: Daniel Tałajkowski i Marcin Rozumek, choć dla obu był to powrót do Vibovitu. Popularny „Mrówa” występował w Vibovicie już w sezonie 2013/14, natomiast Marcin Rozumek, o czym pamięta już niewielu, na początku swojej przygody z piłką pięcioosobową zagrał kilka meczów w trzecioligowej  drużynie Vibovitu II. Debiut po latach wypadł dla Marcina Rozumka okazale, bo strzelił on dwa gole, nie pomogło to jednak obrońcom tytułu. Gesanet dysponujący tylko pięcioma zawodnikami do pola odniósł zasłużone zwycięstwo, a najbardziej przyczynili się do niego weteran Dariusz Flis oraz Rafał Adamkowski, którzy strzelili razem 5 goli.

W drugim spotkaniu wieczoru debiutujący w lidze Kornas Team zagrał już o niebo lepiej niż przed tygodniem i przegrał wprawdzie z Bud-Expert Teamem różnicą siedmiu goli, ale jeszcze w 30.minucie meczu wynik brzmiał 5:3 dla BET. W składzie zwycięzców, podobnie jak w drużynie Vibovitu, znalazło się dwóch byłych zawodników IPA Knurów: Damian Kozdroń i Wojciech Rozumek.

W trzecim meczu tej kolejki spotkały się drużyny zajmujące po inauguracji pierwsze i drugie miejsce w tabeli:  TKKF Mistral Intermarche  i Tritech. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do TKKF-u, który prowadził już 4:1. Tritech strzelił jeszcze przed przerwą drugiego gola, ale potem przez kwadrans wynik nie ulegał zmianie. Kiedy w 33. minucie TKKF wyszedł na prowadzenie 5:2, wydawało się, że jest po meczu, jednak zawodnicy Wojciecha Górki grali do końca. Na 5 minut przed syreną zdobyli kontaktowego gola i w ostatnich minutach byli stroną przeważającą, zabrakło im jednak skuteczności.

Z ciekawostek statystycznych dotyczących drugiej kolejki rozgrywek, podajmy jeszcze, że Vibovit poniósł swoją 99. ligową porażkę w historii, a Marcin Rozumek strzelając dwa gole zrównał się liczbą trafień (257) z byłym reprezentantem  Polski Wojciechem Kluską i zajmuje ex equo siódme miejsce w tabeli strzelców wszech czasów.

Program 3. kolejki (13 listopada, poniedziałek): Vibovit – Kornas Team (19.30), GESAnet – Tritech (20.15), Przychodnia Prognostic – Bud-Expert Team (21.00).