GierałtowiceSport i rekreacja

Maryja i Gancarczyk w finałach OOM.

Matyja i Gacarczyk w finałach OOM
W dniach 2 – 5.05.2016

w Hali MKS Start Grudziądz odbył się turniej eliminacyjny do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetek w boksie .Na starcie stanęło 118 zawodniczek z 55 klubów. Trener Adam Spiecha do turnieju zgłosił dwie zawodniczki waga 48 kg Paulina Gancarczyk i waga 70 kg Aleksandra Matyja .Paulina w swojej walce eliminacyjnej uległa Karolinie Wróbel z klubu Nowi Polanica 3-0, to jednak nie przekreśliło jej awansu do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ząbkowicach Śląskich, które odbędą się w lipcu,ponieważ do finałowego turnieju awansowało osiem najlepszych zawodniczek z każdej kategorii wagowej.Natomiast Aleksandra Matyja w pierszej walce pokonała jednogłośnie na punkty 3-0 reprezentantke klubu Ring Wolny Toruń Kamilę Goreńską , w drugim pojedynku Ola pokonała przez TKO w 1 rundzie Julię Widlak z klubu Skorpion Szczecin.W walce o finał przeciwniczką Matyji była aktualna jeszcze Mistrzyni Polski Kadetek Natalia Gajewska z klubu Chapion Wołomin.Walkę o finał zwyciężyła Gajewska w pierwszym starciu przez TKO.Tym samym Aleksandra Matyja zdobyła brązowy medal imprezy.