PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica Wyszukiwanie … Twierdza Żernica niezdobyta. Naprzód 2:1 Sokół

W 13.kolejce zabrzańskiej Majer A klasy jedyny niepokonany na własnym boisku zespół w Serie A, czyli po prostu nasz Naprzód przy Nieborowskiej mierzył się z liderem Sokołem Łany Wielkie.
Nasza drużyna do tego spotkania przystępował podobnie jak w meczu z Sośnicą bez kliku podstawowych zawodników. Trener Krzysztof Orzeszek nie mógł dziś liczyć m.in. na Grzegorza Łajszczaka, Tomasza Sokołowskiego, Andrzeja Pieleckiego i Kamila Maja. Dlatego w tygodniu pojawił się pomysł przełożenia meczu na inny termin, jednak goście odrzucili tę propozycję. W miejsce nieobecnych, do gry powrócili bracia Balon, Dariusz Kuta i Bartosz Kluger.
Wiedząc, w jakich sytuacjach przystępują do spotkania obie drużyny, Naprzód nastawia się na grę z kontry, czekając na własnej połowie, na to, co zawodnicy z Łan Wielkich pokażą w ofensywie. Umiejętne przesuwanie w defensywie sprawia, że liderzy Majer A klasy nie stworzyli sobie jakieś bardzo groźnej okazji w pierwszej części, z którą z trudem musiałby sobie radzić Krzysztof Balon.
Naprzód kilkukrotnie w pierwszej połowie próbuje wykorzystać fakt, że bardzo wysoko ustawiona jest linia defensywna Sokoła, grając piłki za ich plecy do naszych ofensywnych zawodników. W takiej sytuacji po podaniu Łukasza Nowaka znalazł się Szymon Napierała, niestety jego uderzenie minęło bramkę rywali.
W 29 minucie Paweł Madej zagrywa futbolówkę do Jakuba Czyżewskiego, ten wbiega w szesnastkę Sokoła, oddaje strzał, który broni były zawodnik naszego klubu Rafael Foit, następnie obaj zawodnicy zderzają się z sobą, a arbiter wskazuję na punkt oddalony jedenaście metrów od bramki gości. Do rzutu karnego podchodzi Paweł Madej i daję nam prowadzenie.
W kolejnych minutach obraz gry nie zmienia się, Sokół atakuje, Naprzód na własnej połowie broni się i szuka okazji do kontry. Doskonałą okazję na drugiego gola dla naszej drużyny miał Dariusz Kuta, który po rzucie rożny i zgraniu głową przez Łukasza Nowak znalazł się pięć metrów przed bramką, niestety minimalnie chybił. Do przerwy 1:0.
Przed drugą połową goście robią potrójną zmianę i jeszcze bardziej atakują naszą bramkę, chcąc doprowadzić do wyrównania. Jednak w 58 minucie to Naprzód podwyższa prowadzenie, Szymon Napierała zagrywa na wolne pole do Jakuba Czyżewskiego, ten mija bramkarza i nieco wygania się do linii końcowej, tuż przed nią zatrzymuje futbolówkę, którą wzdłuż bramki zagrywa Łukasz Balon, całą akcję strzałem lewą nogą kończy Łukasz Kowalski i prowadzimy 2:0.
W 62 minucie tracimy bramkę, zawodnik Sokoła uderzeniem z ostrego konta pokonuje Krzysztofa Balona. W tym momencie naszych zawodników na boisku jest dziesięciu, bo sędzia przez kilka minut nie pozwoli wejść na boisko Jakubowi Czyżewskiemu.
Od tego moment nieco nerwową atmosferę na boisku zrobił sędzia, który dziwnie zachowywał się paru sytuacjach i często krzykiem reagował na pytania zawodników.
Ostatnie pół godziny gry mimo ataków gości nie przyniosło im bramki wyrównującej i ostatecznie boisko w Żernicy dalej jest jedynym niezdobytym obiektem w zabrzańskiej Majer A klasie w tym sezonie. Mimo kilku braków kadrowych nasza drużyna zostawiła serce na boisku i bez wątpienia sprawiła nie małą niespodziankę, wygrywając z liderem.
Naprzód Żernica – Sokół Łany Wielkie 2:1 (1:0)
(protokół meczowy)
Bramki:
30 min. 1:0 Paweł Madej k. (as. Jakub Czyżewski)
58 min. 2:0 Łukasz Kowalski (as. Łukasz Balon)
62 min. 2:1 Dawid Piórkowski
Żółte kartki: 45 min. Łukasz Kowalski, 48 min. Dariusz Kuta, 63 min. Jakub Czyżewski, 80 min. Andreas Fuchs, 87 min. Bartosz Kluger, po meczu Dariusz Kuta – 75 min. Aleksander Kowol
Czerwona kartka: po meczu Dariusz Kuta (druga żółta)

Naprzód: Krzysztof Balon – Patryk Niebrzydowski, Paweł Kober, Adrian Kominiak, Dariusz Kuta, Bartosz Kluger (K), Łukasz Nowak, Jakub Czyżewski, Łukasz Kowalski (79 min. Andreas Fuchs), Paweł Madej (50 min. Łukasz Balon), Szymon Napierała (56 min. Kajetan Laskowski)
Ławka rezerwowych: Rafał Russin
Trener: Krzysztof Orzeszek

Sokół: Rafael Foit – Aleksander Kowol, Piotr Lokwenc (K) (21 min. Martin Franik), Kamil Czieszowic, Dawid Piórkowski (86 min. Sebastian Szydło), Denis Rogon, Łukasz Czaja, Robert Satora (46 min. Grzegorz Kowalski), Mateusz Raczyński, Patryk Misiński (46 min. Sergiusz Pasecki), Patryk Oleś (46 min. Filip Gabrielczyk)

Ławka rezerwowych: Damian Dudek
Trener: Grzegorz Kowalski