LKS Naprzód Żernica : Podsumowanie 10.kolejki Majer A klasy

W 10.kolejce Majer A klasy cztery razy wygrywali gospodarze, raz goście, trzy mecze zakończyły się remisami.

W ośmiu spotkaniach zostało strzelonych 20 bramek, co jest najgorszym wynikiem w tym sezonie. Średnio w meczu można było zobaczyć 2,5 gola. Najwięcej bramek zobaczyli kibice w zawodach Zryw Radonia – Społem Zabrze (4:1).

Sędziowie pokazali 22 żółte kartki, żaden z zawodników nie zobaczył czerwonej kartki.

Wszystkie trzy zespoły, które miały na swoim koncie 22 oczka solidarnie traciły punkty, co wykorzystał Sokół Łany Wielkie, zostając nowym liderem Serie A. Na dnie tabeli punkty do swojego dorobku dopisało Carbo Gliwice (trzy) i Tempo Paniówki (jeden), oznacza to, że Amator Rudziniec spadł na ostatnią pozycję.

Komplet wyników 10.kolejki Majer A klasy

Czarni Pyskowice – Naprzód Żernica 1:1

(Grzegorz Mikita – Paweł Madej)

Carbo Gliwice – Amator Rudziniec 2:0

(Grzegorz Nowak, Sławomir Ciaś)

Sośnica Gliwice – Sokół Łany Wielkie 1:2

(Tomasz Szczurek – Patryk Oleś, Mateusz Raczyński)

Gwarek Zabrze – Gwiazda Chudów 2:0

(Michał Kamiński 2)

Burza Borowa Wieś – Olimpia Pławniowice 2:0

(Patryk Kucharz, Dariusz Topolski)

Zryw Radonia – Społem Zabrze 4:1

(Klaudiusz Kałuża, Michał Sałek, Rafał Baran 2 – Patryk Schmatolla)

Ruch Kozłów – Młodość Rudno 1:1

(Marcin Szubert – Mirosław Nowak)

Tempo Paniówki – Zamkowiec Toszek 1:1

(Artur Kuzia – Mateusz Rzeźnik)

Klasyfikacja strzelców

  1. Mariusz Schymczyk (Burza) – 12 bramek
  2. Mateusz Raczyński (Sokół), Michał Sałek (Zryw) – 11
  3. Patryk Oleś (Sokół) – 10

Klasyfikacja minut

  1. 13 zawodników rozegrało 100% minut (900), wśród nich Grzegorz Łajszczak

Klasyfikacja żółtych kartek (zawodnicy)

  1. Mateusz Musiałek, Robert Smolarz (obaj Zryw), Kamil Dwojak (Czarni) – 5 kartek

Klasyfikacja czerwonych kartek (zawodnicy)

  1. Dawid Gajdzik (Amator), Adam Mierzowski, Łukasz Kaliński (obaj Carbo), Paweł Zgoda, Sebastian Prochota (obaj Młodość), Christoph Sacher (Zamkowiec) –  1 kartka

Klasyfikacja czystych kont (zawodnicy)

  1. Patryk Bytnar (Gwiazda) – 6 czystych kont
  2. Kamil Lisok (Olimpia) – 4
  3. Paweł Zgoda (Młodość) – 3

Klasyfikacja żółtych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 28 żółte kartki
  2. Naprzód Żernica – 26
  3. Amator Rudziniec, Czarni Pyskowice, Ruch Kozłów – 19

Klasyfikacja czerwonych kartek (drużyna)

  1. Młodość Rudno, Carbo Gliwice – 2 czerwone kartki
  2. Amator Rudziniec, Zamkowiec Toszek – 1

Klasyfikacja czystych kont (drużyna)

  1. Gwiazda Chudów – 7 czystych kont
  2. Olimpia Pławniowice, Czarni Pyskowice – 4