Relacja z turnieju Concordia Knurów CUP

Dzisiejszego dnia odbył się turniej Concordia Knurów CUP, w kategorii U11 – orlik starszy. W rozgrywkach udział wzięło osiem drużyn, któe został podzielone na dwie grupy. Podział ten wyglądał następująco:

Grupa A
Concordia Knurów I
APN Knurów
AP Gliwice
Unia Kosztowy

Grupa B
Concordia Knurów II
Gwarek Ornontowice
Promotor Zabrze
Płomień Czuchów

Zespoły stawiły się na szczygłowickiej hali MOSiR w następujących składach:

Concordia Knurów I
Ścisłowicz Wojtek, Krzan Dawid, Cich Paweł, Polaszewski Sebastian, Pilarski Jakub, Ściubeł Szymon, Latko Antoni, Kończewski Patryk, Zarowiak Wojciech

APN Knurów
Korcz Oliwier, Rolewicz Aleksander, Bednarz Radosław, Barlasz Olivier, Simon Bartłomiej, Marczyk Szymon, Prokop Jan, Michalczyk Szymon, Kaczmarski Kacper, Kula Filip, Krawczyk Szymon

AP Gliwice
Skorynko Andrzej, Gawlik Tomasz, Orzechowski Gracjan, Grunt Alvin, Ulbrych Jakub, Janusz Wojtek, Mądry Maciej, Mądry Szymon, Ntuk Oliver, Kurpis Franek, Stopa Jakub

Unia Kosztowy
Gurzkowski Bartek, Kubica Adam, Noga Oskar, Richter Adrian, Błotko Adam, Proksa Daniel, Król Arek, Kociuba Paulina, Kociuba Paweł

Concordia Knurów II
Janusz Amadeusz, Kamiński Marcel, Piwowarski Patryk, Ramos Dominik, Marks Arek, Michalski Oskar, Wrażeń Maksymilian, Nocoń Adam, Ciesielski Tomasz

Gwarek Ornontowice
Pałka Mateusz, Utnik Kacper, Wieczorek Jakub, Dyrbusz Patryk, Grzywok Jakub, Pozór Brunon, Szczepański Hubert, Szala Mateusz, Śliwiński Kryspin, Grzywok Mateusz

Promotor Zabrze
Kublik Aleksander, Pieczka Karol, Sochor Przemysław, Stefankiewicz Wojciech, Oko Paweł, Jarzombek Jakub, Chmielewski Tomasz, Kowalski Bartosz, Krejpcio Tymoteusz, Chmara Krzysztof

Płomień Czuchów
Achtelik Błażej, Hieronimczuk Oliwier, Kamieniak Dominik, Kania Oliwia, Konsek Daniel, Macha Szymon, Malina Mateusz, Mazur Konstanty, Paszek Kamil, Rusnak Kacper, Szewczyk Paweł, Żarnowski Mateusz

Oto wyniki fazy grupowej wraz z nazwiskami strzelców bramek:

Grupa A
Concordia Knurów I 0:0 APN Knurów

AP Gliwice 0:1 Unia Kosztowy
(Proksa)

Concordia Knurów I 2:0 AP Gliwice
(Krzan x2)

APN Knurów 0:0 Unia Kosztowy

Concordia Knurów I 1:0 Unia Kosztowy
(Zarowiak)

APN Knurów 0:0 AP Gliwice

Grupa B
Concordia Knurów II 2:1 Gwarek Ornontowice
(Marks x2 – Śliwiński)

Promotor Zabrze 0:1 Płomień Czuchów
(Żarnowski)

Concordia Knurów II 0:1 Promotor Zabrze
(Sochor)

Gwarek Ornontowice 0:1 Płomień Czuchów
(Rusnak)

Concordia Knurów II 0:2 Płomień Czuchów
(Rusnak x2)

Gwarek Ornontowice 1:2 Promotor Zabrze
(Wieczorek – Sochor x2)

Po fazie grupowej rozegrane został półfinały, do któych awansowały Concordia Knurów I i Unia Kosztowy z grupy A oraz Płomień Czuchów i Promotor Zabrze z grupy B. Ich wyniki prezentują się następująco:

Półfinał I
Concordia Knurów I 0:1 Promotor Zabrze
(Sochor)

Półfinał II
Unia Kosztowy 0:0, karne 2:0 Płomień Czuchów

Następnie rozegrano mecze o kolejno VII, V, III oraz I miejsce w turnieju:

O miejsce VII
AP Gliwice 0:1 Gwarek Ornontowice
(Szala)

O miejsce V
APN Knurów 3:1 Concordia Knurów II
(Prokop, Simon, Rolewicz – Marks)

O miejsce III
Concordia Knurów I 3:0 Płomień Czuchów
(Latko x2, Krzan)

O miejsce I
Promotor Zabrze 3:2 Unia Kosztowy
(Sochor x2, Kowalski – Błotko, Kociuba)

Całkowita klasyfikacja końcowa turnieju Concordia Knurów CUP prezentuje się więc następująco:
I Promotor Zabrze
II Unia Kosztowy
III Concordia Knurów I
IV Płomień Czuchów
V APN Knurów
VI Concordia Knurów II
VII Gwarek Ornontowice
VIII AP Gliwice

Przyznane został również nagrody indywidualne:

Najlepszym strzelcem całęgo turnieju został zawodnik Promotora Zabrze Przemysław Sochor, który był autorem sześciu bramek dla swojego zespołu.

Najlepszym bramkarzem wybrany został Bartek Gurzkowski z zespołu Unia Kosztowy, który obronił oba rzuty karne wykonywane przez zawodników Płomienia Czuchów w półfinałowej serii rzutów karnych decydującej o awansie do finału.

Indywidualnym wyróżnieniem został nagrodzony zawodnik z każdego zespołu, gdyż trenerzy mieli za zadanie wytypować najlepszego piłkarza w swojej drużynie. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach prezentują się następująco:
AP Gliwice – Wojtek Janusz
Gwarek Ornontowice – Jakub Wieczorek
Concordia Knurów II – Arek Marks
APN Knurów – Aleksander Rolewicz
Płomień Czuchów – Kacper Rusnak
Concordia Knurów I – Dawid Krzan
Unia Kosztowy – Paulina Kociuba
Promotor Zabrze – Karol Pieczka

Dzisiejszy dzień zawodnikom umilili bracia Łukasz i Rafał Wolsztyńscy, którzy pojawili się na turnieju i z ochotą pozowali do zdjęć oraz rozdawali autografy. Dziękujemy wychowanym w Concordii, a obecnie grającym w barwach Górnika Zabrze, bliźniakom za przybycie, gdyż jak widzieliśmy w trakcie turnieju, zrobili oni duże wrażenie na młodych adeptach futbolu, którzy chcieliby pewnie znaleźć się w przyszłości na ich miejscu.

Gratulujemy wszystkim drużynom uczestniczącym w turnieju i życzymy dalszych sukcesów.

 

info: fb Concordia Knurów

 

Intensywne zmagania odbywały się dzisiaj /18 lutego 2018/ w hali sportowej MOSiR w Szczygłowicach.

Za sprawą Młodzieżowego Klubu Sportowego Concordia Knurów, stanęły do wspólnej rywalizacji kluby z Knurowa ( APN, Concordia I i II ) GKS Ornontowice, Płomienia Czuchów …


Miły akcent w czasie turnieju. Odwiedziny braci Wolsztynskich.

kilka ujęć z dzisiejszych rozgrywek: