KMP Rybnik: Bądźcie czujni, na naszym terenie grasują włamywacze!

Apelujemy do Państwa o czujność! W ostatnich dniach w Świerklanach pojawili się włamywacze. Sprawca, bądź sprawcy włamali się do sześciu domów. Ukradli pieniądze i biżuterię. Ostrzegamy mieszkańców i prosimy – reagujcie, gdy w okolicy dzieje się coś niepokojącego i natychmiast informujcie nas o tym!

Śledczy z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zajmują się sprawą włamań do domów jednorodzinnych, które w ostatnich dniach miały miejsce w Świerklanach. Jak ustalili policjanci doszło do nich w godzinach popołudniowych, gdy lokatorów nie było w domu. Sprawca, bądź sprawcy dostali się do środka, wybijając szyby w drzwiach lub oknach. Kradli pieniądze i biżuterię. Policjanci pracują nad wykryciem sprawców, zbierają ślady, poszukują informacji.

Apelujemy do mieszkańców o szczególną czujność i obserwowanie tego, co się dzieje wokół posesji. W przypadku nawet drobnych podejrzeń, spróbujcie zapamiętać jak najwięcej szczegółów: wygląd i ubiór ludzi, numer rejestracyjny i markę pojazdu, który budzi wasze podejrzenia, bądź inne istotne szczegóły. Kiedy planujecie dłuższe wyjście lub wyjazd, uprzedźcie sąsiadów i poproście, żeby od czasu do czasu sprawdzali, czy nikt obcy nie kręci się w rejonie waszego domu.

Nie dajmy włamywaczom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI.

Telefony:

 • 112
 • 997
 • Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Rybniku (32) 429 52 55
 • Dyżurny Komisariatu Policji w Rybniku – Boguszowicach (32) 439 55 10
 • Dyżurny Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach (32) 439 17 10
 • Dyżurny Komisariatu Policji w Gaszowicach (32) 439 18 10

Info: KMP Rybnik

One thought on “KMP Rybnik: Bądźcie czujni, na naszym terenie grasują włamywacze!

 • 9 stycznia 2018 at 14:06
  Permalink

  Zapraszam do mnie po porcje ołowiu 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *